BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VIISP

Siekiant sudaryti sąlygas valstybės informacinėms sistemoms ir registrams standartizuotu būdu keistis duomenimis panaudojant žiniatinklio paslaugas (angl. web services) bei sudaryti sąlygas sparčiau kurti elektronines paslaugas ir jas teikti centralizuotai, 2008 m. buvo sukurta ir įdiegta Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo sistema (VAIISIS), susidedanti iš dviejų pagrindinių dalių: duomenų mainų platformos ir centrinio elektroninių paslaugų portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ (www.epaslaugos.lt, www.evaldzia.lt, www.govonline.lt). Nuo 2013 m. kovo 1 d. VAIISIS pavadinimas pakeistas į Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP)

Šis portalas sukurtas tam, kad Lietuvos Respublikos piliečiai turėtų galimybę vienoje vietoje susirasti ir pasinaudoti pageidaujamomis viešosiomis paslaugomis bei gauti dominančią viešąją informaciją. Portalo naudotojas čia gali rasti elektroniniu būdu teikiamų paslaugų, skirtų gyventojams ir verslui, sąrašą bei internetines nuorodas, nukreipiančias į institucijų/įstaigų tinklapius, informacijai apie viešąsias administracines paslaugas gauti.

Sukurta VIISP duomenų mainų platforma sudaro prielaidas efektyviau spręsti informacinių sistemų tarpusavio sąveikumo problemas. Šiuo metu VIISP teikiamos šios centralizuotos sisteminės paslaugos, skirtos viešosioms paslaugoms kurti, teikti ir stebėti: duomenų gavimas naudojantis žiniatinklio paslaugomis (angl. web services); asmens tapatybės nustatymas; mokėjimas už aptarnavimą; VIISP paslaugų gavėjų, neturinčių savos infrastruktūros elektroninėms paslaugoms teikti, elektroninių paslaugų konstravimo ir teikimo per VIISP paslauga; viešųjų ir administracinių paslaugų aprašų talpinimas; teikiamų e. paslaugų proceso stebėsena.

VIISP panaudojimo privalumai

  • VIISP naudojančių institucijų skaičius, neįtakoja VIISP pokyčių apimčių;
  • Operatyvumas, atsižvelgiant į kintančius poreikius;
  • Mažėja informacinių sistemų ir registrų konstravimo bei palaikymo kaštai;
  • Suvienodintas duomenų/informacijos apsikeitimo būdas;
  • Atvirų standartų naudojimas;
  • Duomenų mainų konstravimas ir valdymas vienoje vietoje;

Daugiau informacijos galite rasti portale „Elektroniniai valdžios vartai“

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-10-25