BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės IT paslaugų departamentas ir jo teikiamos paslaugos

Valstybės informacinių paslaugų teikėjo (VITC) svarbiausi uždaviniai – valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimas bei sklandus valstybės IT paslaugų teikimas.

IT paslaugų katalogas patvirtintas Ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu, kuriame galima rasti detalų teikiamų paslaugų aprašymą.

IT paslaugų krepšelyje rasite šių paslaugų grupių paslaugas:

  • Techninės įrangos talpinimo duomenų centruose paslaugos (DCaaS);
  • Techninė infrastruktūra kaip paslauga (IaaS);
  • Programinės įrangos platforma kaip paslauga (PaaS);
  • Programinės įranga kaip paslauga (SaaS);
  • Vietinis informacinių technologijų palaikymas kaip paslauga (LSaaS);
  • Konsultavimas kaip paslauga (CaaS);
  • Kompiuterinių darbo vietų priežiūros paslaugos.

VITC paslaugas teikia vadovaudamasis gerosiomis pasaulinėmis praktikomis: Sertifikatas ISO/IEC 27001:2017 ir Sertifikatas ISO/IEC 20000-1:2018

Konsoliduotos IT paslaugos pradedamos teikti etapais.

Institucijų, įtrauktį į IT konsolidavimo programą sąrašas patvirtinamas LRV nutarimu.

Institucijos, kurios įtraukiamos į sekančius paslaugų teikimo etapus, atrenkamos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, atsižvelgiant į tam tikrus ministerijos nustatytus kriterijus.  

Institucijos, kurios nėra įtrauktos į valstybės IT paslaugų gavėjų tam tikrų etapų sąrašus, tačiau turinčios poreikius gauti paslaugas, likus ne mažiau nei trims mėnesiams iki pageidaujamų IT paslaugų teikimo pradžios, turi kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją. Prieš tai rekomenduojame susisiekti su Valstybės IT paslaugų departamentu žemiau nurodytais kontaktais.

Pasirinkus norimas gauti paslaugas ir susiderinus su paslaugų tiekėju, institucija pasirašys paslaugų teikimo sutartį.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto Valstybės informacinių technologijų paslaugų departamento (toliau – VITC) vizija - patikima, atvira, inovatyvi ir dinamiška organizacija, visapusiškai prisidedanti prie svarbiausių Lietuvos informacinės visuomenės plėtros procesų sėkmingos raidos ir atitinkanti savo Klientų - paslaugų gavėjų ir visuomenės poreikius bei lūkesčius. Įgyvendinami savo viziją, didelį dėmesį skiriame teikiamų paslaugų kokybei.

Siekdami efektyviai organizuoti darbą ir teikti kokybiškas paslaugas Klientams, esame:
-    pasitelkę atsakingus ir savo sritį puikiai išmanančius specialistus, suprantančius, kad jų darbas turi teikti naudą Klientui bei kurti pridėtinę vertę;
-    apsibrėžę veiklos vykdymo procesus, kuriuos įgyvendiname taikant efektyvius darbo metodus bei nuolat juos tobulindami. 
VITC yra sukūrusi, įdiegusi, prižiūri ir nuolat tobulina paslaugų valdymo sistemą (toliau – paslaugų VS) pagal ISO/IEC 20000-1 standartą, siekiant užtikrinti bei viršyti Klientų poreikius ir lūkesčius.

Paslaugų valdymo sistemos sritis –Valstybės informacinių technologijų paslaugų teikėjo centralizuotai teikiamų informacinių technologijų paslaugų kataloge patvirtintų DaaS, IaaS, PaaS, SaaS, LSaaS, CaaS ir kitų grupių informacinių technologijų paslaugų teikimas.

Pagrindiniai paslaugų VS principai: 
-    paslaugų kokybės užtikrinimas yra neatsiejama kiekvienos VITC veiklos, proceso ar procedūros dalis;
-    visi VITC darbuotojai teikiamų paslaugų kokybę laiko prioritetine savo kasdienio darbo dalimi;
-    VITC nuolat tobulina paslaugų VS bei užtikrina jos atitiktį, tinkamumą ir veiksmingumą.

Pagrindiniai paslaugų VS tikslai:
-    paslaugas teikti vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, standartais, procesais, gerosiomis pasaulinėmis praktikomis; 
-    teikti kokybiškas, Klientų lūkesčius atitinkančias paslaugas;
-    užtikrinti teikiamų paslaugų ir VITC veiklos efektyvumą, naudojant inovatyvius, pažangius ir saugius technologinius sprendimus;
-    tobulinti paslaugų VS, atsižvelgiant į nustatytus išorinius ir vidinius organizacijos veiksnius, įtakojančius iškeltų tikslų įgyvendinimą, peržiūrą bei nuolatinį paslaugų kokybės gerinimą. 

Paslaugų politika yra viešas bei visoms suinteresuotoms šalims prieinamas dokumentas.“.
 

Informacinės visuomenės plėtros komiteto Valstybės informacinių technologijų paslaugų departamento (toliau – VITC) vizija - patikima, atvira, inovatyvi ir dinamiška organizacija, visapusiškai prisidedanti prie svarbiausių Lietuvos informacinės visuomenės plėtros procesų sėkmingos raidos ir atitinkanti savo Klientų - paslaugų gavėjų ir visuomenės poreikius bei lūkesčius. Įgyvendindami savo viziją, didelį dėmesį skiriame valdomos ir tvarkomos informacijos saugumui.

Siekdami saugiai valdyti ir tvarkyti informaciją, užtikriname: 
-    konfidencialumą – informacijos apsaugą nuo nesankcionuoto paskelbimo; 
-    vientisumą – informacijos apsaugą nuo nesankcionuoto ar atsitiktinio pakeitimo; 
-    prieinamumą – informacijos pasiekiamumą visada, kai ji reikalinga tinkamai vykdyti veiklą.

VITC yra sukūrusi, įdiegusi, prižiūri ir nuolat tobulina informacijos saugumo valdymo sistemą (toliau – informacijos saugumo VS) pagal ISO/IEC 27001 standartą, siekiant užtikrinti  bei viršyti Klientų poreikius ir lūkesčius.

Informacijos saugumo valdymo sistemos sritis – Valstybės informacinių technologijų paslaugų teikėjo centralizuotai teikiamų informacinių technologijų paslaugų kataloge patvirtintų DaaS, IaaS, PaaS, SaaS, LSaaS, CaaS ir kitų grupių informacinių technologijų paslaugų teikimas.

Pagrindiniai informacijos saugumo VS principai:
-    informacijos saugumas yra neatsiejama kiekvienos VITC veiklos, proceso ar procedūros dalis;
-    visi VITC darbuotojai informacijos saugumą laiko prioritetine savo kasdienio darbo dalimi;
-    VITC nuolat tobulina informacijos saugumo VS bei užtikrina jos atitiktį, tinkamumą ir veiksmingumą.

Pagrindiniai informacijos saugumo VS tikslai:
-    valdyti ir tvarkyti informaciją, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, standartais, procesais, gerosiomis pasaulinėmis praktikomis;
-    teikiant paslaugas užtikrinti informacijos saugumą, naudojant inovatyvius ir vientisumo, konfidencialumo, pasiekiamumo principus atitinkančius sprendimus;
-    tobulinti informacijos saugumo VS, atsižvelgiant į nustatytus išorinius ir vidinius organizacijos veiksnius, įtakojančius iškeltų tikslų įgyvendinimą, peržiūrą bei nuolatinį informacijos saugumo gerinimą.

Informacijos saugumo politika yra viešas ir visoms suinteresuotoms šalims prieinamas dokumentas.
 

KONTAKTAI

Naujiems klientams

Naujų klientų migravimo skryriaus tel Nr. +370 693 63 989

 

Esamiems klientams

Tel. Nr. +370 5 2220800

El. p. [email protected]

Service desk (paslaugų gavėjams, su kuriais sudarytos sutartys)

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-18