BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisinis reguliavimas

Mokymų temos medžiaga PDF formatu.

Informacijos prieinamumo užtikrinimo veiklos įgyvendinimas nėra įmanomas be atitinkamo teisinio srities reguliavimo bei už informacijos prieinamumą atsakingų tikslinių grupių žinių apie galiojančias bei reguliariai atnaujinamas teisės aktų nuostatas aptariamoje srityje. Todėl šioje mokymų programos dalyje apžvelgiami pagrindiniai nacionaliniu ir Europos Sąjungos lygmeniu taikomi teisinio reguliavimo aspektai, reikšmingi tinkamai tvarkant ir prižiūrint interneto svetaines bei mobiliąsias programas.

Mokymų programos tikslai ir uždaviniai

Mokymų programos tikslas – pristatyti aktualiausius šiuo metu taikomus informacijos prieinamumo reikalavimus ir apžvelgti jų reglamentavimą teisiniu aspektu. Aptarti svarbiausias nacionaliniu ir Europos Sąjungos lygmeniu galiojančias teisinio reguliavimo nuostatas ir pažymėti pagrindinius reikalavimus, kuriuos institucijos turėtų formuluoti išorės paslaugų teikėjams, kuriantiems, atnaujinantiems ir prižiūrintiems įstaigų interneto svetaines ar mobiliąsias programas.

Mokymų programos uždaviniai:

 • pristatyti šiuo metu taikomus informacijos prieinamumo reikalavimus teisiniu aspektu;
 • aptarti svarbiausias nacionaliniu ir Europos Sąjungos lygmeniu galiojančias teisinio reguliavimo nuostatas;
 • pristatyti prieinamo turinio teisinio reguliavimo reikalavimus ir išimtis kuriantiems, modernizuojantiems ar prižiūrintiems interneto svetaines ar mobiliąsias programas.

Mokymų programos turinys

Mokymų programoje rasite ši informacija:

 • bendras mokymų programos aprašas;
 • informacijos prieinamumo reikalavimai ir jų teisinis reglamentavimas;
 • pagrindinių taikomų reikalavimų ir aktualių teisės aktų, susijusių su informacijos prieinamumu aptarimas;
 • Europos Komisijos Direktyvos (ES) 2016/2102 nuostatos ir taikomų išimčių  interneto svetainių ir mobiliųjų programų turiniui aprašymas.

Tikslinė grupė, kuriai skirta ši mokymų programa

Ši mokymo programa pagrinde yra skirta valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojams ir darbuotojams, prižiūrintiems įstaigos interneto svetaines ir mobiliąsias programas, bei susijusias paslaugas teikiantiems išorės specialistams – paslaugų tiekėjams:

 • projektų vadovams;
 • programuotojams;
 • turinio rengėjams;
 • dizaineriams;
 • testuotojams;
 • kitiems specialistams, kuriems ši informacija gali būti aktuali.

Mokymai taip pat gali būti aktualūs ir kitose technologijų srityse dirbantiems specialistams, negalią turintiems asmenims bei visiems besidomintiems su prieinamumu susijusia informacija.

Įgyjamos žinios ir gebėjimai susipažinus su šia mokymų programa

Susipažinę su šia mokymų programa, mokymų programos dalyviai suvoks pagrindinius šiuo metu taikomus informacijos prieinamumo reikalavimus teisinio reguliavimo aspektu, sužinos ir gebės įvardinti šiuo metu aktualius teisės aktus, reguliuojančius informacijos prieinamumą, supras pagrindines EK Direktyvos (ES) 2016/2102 nuostatas ir taikomas išimtis interneto svetainių ir mobiliųjų programų turiniui.

Žemiau esančiame video turinyje apžvelgiami pagrindiniai šios mokymų temos aspektai:

Pasitikrinti savo žinias galite išsprendę testą: teisinio reguliavimo testas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14