BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacijos prieinamumo samprata ir poreikis

Mokymų temos medžiaga PDF formatu.

Problemos sprendimas prasideda nuo jos identifikavimo, todėl siekiant spręsti iškylančias informacijos prieinamumo visuomenei problemas, pirmiausia labai svarbu suvokti, kas tai yra informacijos prieinamumas, iš kur kyla informacijos prieinamumo poreikis bei kokie nepakankamo informacijos prieinamumo veiksniai gali turėti reikšmingos įtakos visų skaitmeninės aplinkos dalyvių, tarp jų ir skirtingas negalias turinčių asmenų, kasdieninių poreikių tenkinimui bei pilnaverčiam funkcionavimui visuomenėje.

Mokymų programos tikslai ir uždaviniai

Mokymų programos tikslas – apibrėžti informacijos prieinamumo sampratą ir supažindinti mokymų dalyvius su informacijos prieinamumo  poreikiu bei jos teikiama verte plačiajai visuomenei. Taip pat, siekiant apžvelgti ir praktinius informacijos prieinamumo aspektus, šioje mokymų dalyje aptariami dažniausiai pasitaikantys informacijos prieinamumo neatitikimai ir klaidos.

Mokymų programos uždaviniai:

 • apibrėžti informacijos prieinamumo sampratą;
 • paaiškinti, iš kur atsiranda informacijos prieinamumo poreikis ir kokia yra informacijos prieinamumo nauda plačiajai visuomenei;
 • apžvelgti dažniausiai pasitaikančius informacijos prieinamumo reikalavimų neatitikimus ir klaidas.

Mokymų programos turinys

Mokymų programos turinį sudaro ši informacija:

 • bendras mokymų programos aprašas;
 • informacijos prieinamumo sampratos apibrėžimas;
 • pagrindinių informacijos prieinamumo poreikio ir naudos aspektų aptarimas;
 • dažniausiai pasitaikančių informacijos prieinamumo reikalavimams neatitikimų aptarimas.

Tikslinė grupė, kuriai skirta ši mokymų programa

Ši mokymo programa pagrinde yra skirta valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų  darbuotojams, prižiūrintiems įstaigos interneto svetaines ir mobiliąsias programas, bei susijusias paslaugas teikiantiems išorės specialistams – paslaugų tiekėjams:

 • projektų vadovams;
 • programuotojams;
 • turinio rengėjams;
 • dizaineriams;
 • testuotojams;
 • kitiems specialistams, kuriems šį informacija gali būti aktuali.

Mokymai taip pat gali būti aktualūs ir kitose technologijų srityse dirbantiems specialistams, negalią turintiems asmenims bei visiems besidomintiems su prieinamumu susijusia informacija.

Įgyjamos žinios ir gebėjimai susipažinus su šia mokymų programa

Susipažinę su šia mokymų programa mokymų dalyviai supras informacijos prieinamumo sąvoką ir suvoks pagrindinius informacijos prieinamumo aspektus, gebės įvardinti informacijos prieinamumo poreikį ir naudą plačiajai visuomenei. Taip pat susipažinę su dažniausiai pasitaikančiais informacijos prieinamumo reikalavimų neatitikimais, galės patys sėkmingai paruošti reikiamas administruojamų svetainių turinio dalis ir/ar patikrinti kitų specialistų atliktą darbą.

Žemiau esančiame video turinyje apžvelgiami pagrindiniai šios mokymų temos aspektai:

Pasitikrinti savo žinias galite išsprendę testą: informacijos prieinamumo sampratos ir poreikio testas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14