Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


E. dalyvavimas (e participation)

E. dalyvavimu siekiama piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procese ir kad sprendimų priėmimo procesas taptų lengviau suprantamas ir prieinamas naudojantis IRT. Daugiau informacijos, kaip galite naudotis e. dalyvavimo teikiamomis galimybėmis, pateikiama Europos Komisijos išleistoje brošiūroje „Citizens Speak Out“ ir šių metų kovo 4 d. Briuselyje organizuotos informacinės dienos metu skaitytuose pranešimuose.

Pastebėta, kad dalyvavimas daugelio šalių nacionaliniuose rinkimuose mažėja: gyventojai nemano, jog jų balsas svarbus ar kad jiems aktualūs klausimai nėra sprendžiami. IRT pagalba gyventojams suteikiamos priemonės (internetas, mobilūs telefonai, interaktyvi TV), kuriomis informacija apie priimamus sprendimus būtų lengviau prieinama, taip pat IRT pagalba piliečiai galėtų bendrauti tiek su politikais, valdžios atstovais, viešosiomis institucijomis, o taip pat kitais gyventojais. E. dalyvavimas tiesiogiai susijęs su skaidrumo didėjimu, demokratija, priimamų teisės aktų kokybe, sanglauda Europoje ir nauja socialine organizacija (pvz., balsavimas internetu, konsultacijos, apklausos).

E. dalyvavimas yra vienas penkių prioritetų, įtrauktų į e. Valdžios veiksmų planą. Jo tikslas – iki 2010 metų pristatyti priemones efektyviems viešiesiems debatams ir dalyvavimui demokratinėje sprendimų priėmimo procedūroje. Komunikate taip pat numatytos e. valdžios ateities gairės Europoje, pagrindiniai EB programų, iniciatyvų ir politikos formavimo centrai 2006–2010 m. ir praktiniai ateities sprendimai pasitelkus planus ir strateginę stebėseną prioritetinėse srityse.

Per paskutinius 10 metų e. dalyvavimo projektai finansuojami iš Bendrosios penktosios/šeštosios/septintosios programos (nuo 1998 m. iki 2006 metų finansuota apie 20 projektų), nuo 2009 metų e. dalyvavimo projektai bus finansuojami ir pagal IRT Politikos rėmimo programą (nuoroda neveikia) (angl. CIP ICT PSP). Daugiau informacijos apie e. dalyvavimą CIP IRT politikos rėmimo programoje ieškokite čia.

Naudingos nuorodos

  1. Europos Komisijos tinklapis, skirtas e. dalyvavimui
  2. Geros praktikos pavyzdžių portalas (nuoroda neveikia)
  3. E. dalyvavimo projektų portalas (nuoroda neveikia)
  4. Informacinės dienos, skirtos e. dalyvavimui medžiagą galima rasti čia.
  5. Ataskaitos, skirtos e. balsavimui ir e. demokratijai
Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-31