Visos naujienos
Europos Komisija pristatė plataus užmojo programą, kuria siekiama užtikrinti bendradarbiavimą su valstybių narių valdžios institucijomis, kad jos galėtų plėsti ir tobulinti internetu teikiamas paslaugas. Naujajame e. valdžios veiksmų plane numatyta per ateinančius penkerius metus įgyvendinti keturiasdešimt konkrečių priemonių, kad piliečiams ir įmonėms būtų sudarytos sąlygos, pavyzdžiui, internetu registruoti įmones, teikti prašymus skirti socialinio draudimo ir sveikatos išmokas, tvarkyti su jomis susijusią informaciją, pateikti stojimo dokumentus universitetams, taip pat teikti prekių ir paslaugų teikimo viešojo administravimo institucijoms paraiškas.
Statistikos departamentas parengė ir išleido leidinį „Informacinės technologijos Lietuvoje 2010“, kuriame lietuvių ir anglų kalbomis pateikiama statistinė informacija, apibūdinanti informacinės visuomenės plėtrą Lietuvoje. Leidinyje pateikiami pagrindiniai 2005–2009 metų statistiniai duomenys apie informacinių technologijų (IT) sektorių (IT sektoriaus produkcijos ir pridėtinės vertės įvertinimą; IT prekių gamybą, eksportą ir importą, informacinių ir ryšių technologijų rinką; IT panaudojimą namų ūkiuose, įmonėse, valstybės valdymo, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigose 2005–2010 metais).
Š. m. rugsėjo 20 d. Europos Komisija priėmė tris viena kitą papildančias priemones, kuriomis siekiama palengvinti sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio diegimą ir plėtojimą Europos Sąjungoje. Rinkinį sudaro Komisijos rekomendacija dėl reguliuojamos prieigos prie naujos kartos prieigos tinklų, kuria telekomunikacijų operatoriams nustatomi aiškūs reguliavimo principai ir tinkamai suderinamas poreikis skatinti investicijas ir būtinybė išsaugoti konkurenciją; Sprendimo, kuriuo nustatoma Radijo spektro politikos programa, siekiant užtikrinti, inter alia, spektro prieinamumą belaidžio ryšio paslaugoms, pasiūlymas; ir Komunikatas dėl plačiajuosčio ryšio, kuriame numatyta, kaip geriausiai skatinti valstybines ...
Europos Komisija inicijavo viešąją konsultaciją dėl 2003/98/EB direktyvos dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo. Ši direktyva nustato minimalias taisykles, reglamentuojančias esamų dokumentų, kuriais disponuoja Europos Sąjungos valstybių narių viešojo sektoriaus institucijos, pakartotinį naudojimą ir tą naudojimą lengvinančias praktines priemones.
Naudojant ES lëšas sukurtas priemones, skirtas užtikrinti tam, kad skaitmeninius duomenis bûtų galima išsaugoti, perskaityti ir suprasti ateityje neribotą laiką, dabar galima naudoti kaip atvirojo kodo programinę įrangą. ES mokslinių tyrimų programoje CASPAR (Kultûros, meno ir mokslo žinių išsaugojimas, prieiga ir paieška) dalyvavo Čekijos, Graikijos, Italijos, Izraelio, Jungtinës Karalystës ir Prancûzijos mokslininkai.
Rugsëjo viduryje Vilniaus viešbučiai negalës virkauti dël menko užimtumo. Tuo metu juose bus tiek svečių, kad net abejojama, ar visi tilps į Lietuvą skrendančiuose lëktuvuose. Plačiausiai sëkmë šypsosis trims dešimtims Vilniaus viešbučių, kurie taps oficialiomis Jungtinių Tautų Organizacijos interneto valdymo forumo dalyvių apgyvendinimo vietomis.
Statistikos departamento atlikto informacinių technologijų naudojimo namų ūkiuose tyrimo duomenimis, 2010 m. pirmąjį ketvirtį asmeninius kompiuterius namuose turėjo 54 procentai, interneto prieigą – 55 procentai namų ūkių. Asmeninius kompiuterius turinčių namų ūkių dalis per metus padidėjo 2 procentiniais punktais, turinčių interneto prieigą namų ūkių dalis nepasikeitė.
Jungtinių tautų atlikta 2010 m. e-valdžios apžvalga „e-valdžios įtaka finansinio ir ekonominio nuosmukio metu“ pateikia sisteminį Informacijos ir ryšių technologijų (toliau – IRT) įtakos didinant skaidrumo, efektyvumo ir priėjimo prie viešųjų paslaugų bei piliečių dalyvavimo įvertinimą.
Statistikos departamento atlikto tyrimo duomenimis, 2010 m. pradžioje 96,9 procento gamybos ir paslaugų įmonių, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų, darbe naudojosi kompiuteriais, 96,2 procento – internetu. 2009 m. pradžioje kompiuteriais ir internetu atitinkamai naudojosi 96,1 ir 95 procentai įmonių.
Siūlome puikią galimybę studentams įgyti vertingos patirties bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų Organizacijos komanda bei organizuojant globalų tarptautinį renginį Vilniuje. Apie renginį: • Vykdomas Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriato;• Renginio tikslas – suinteresuotų subjektų (angl.
Š. m. liepos 14 d. Briuselyje (Belgijos Karalystė) vyksta Konkurencingumo ir inovacijų bendrosios programos specialiosios Informacinių ir ryšių technologijų politikos rėmimo programos valdymo komiteto posėdis (CIP-ICTC). Susitikimą inicijuoja Europos Komisijos Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos generalinis direktoratas.
Siekdamas nuolat plėsti darbuotojų žinias bei tobulinti jų turimus įgūdžius, gebėjimus Europos Sąjungos institucinės sistemos bei jos acquis analizės srityje, lavinti darbinius ES kalbų įgūdžius tam, kad būtų galima kuo efektyviau įgyvendinti pavestus uždavinius, IVPK pradėjo įgyvendinti „Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kvalifikacijos tobulinimas“ projektą.