BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Žinių apie e. paslaugas Lietuvoje sėmėsi daugiau žmonių nei šiuo metu gyvena Kupiškyje

Data

2011 11 03

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) įgyvendino informacinį projektą „E-kademija“, per kurį 7,7 tūkst. skirtingų Lietuvos regionų gyventojų ir daugiau nei 500 bibliotekininkų galėjo tiesiogiai susipažinti su e. paslaugų teikiamomis galimybėmis.

Įgyvendindamas „E-kademijos“ informacinį projektą, IVPK organizavo tiesiogines interneto transliacijas, per kurias Lietuvos viešųjų bibliotekų skaitytojai iš pirmų lūpų sužinojo apie informacinę visuomenę ir gavo žinių, kaip galima Lietuvoje veikiančias e. paslaugas pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Per „E-kademijos“ apmokymus, vykusius spalio 12 d., Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojams buvo pristatyta, kokios e. paslaugos sukurtos IVPK administruojamos Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis, kokia jų nauda ir kaip jomis naudotis.

Spalio 18 d. rodytoje laidoje gyventojams buvo pasakojama apie elektronines „Sodros,“ e. paveldo ir e. demokratijos paslaugas. Tiesioginę transliaciją 778 bibliotekose stebėjo apie 4,2 tūkst. žmonių.

Per paskutinę, spalio 25 d. vykusią, „E-kademijos“ transliaciją per 3,5 tūkst. žmonių iš 660 bibliotekų susipažino su e. policijos, e. deklaravimo ir „Regitros“ e. paslaugomis.

Įgyvendinant „E-kademijos“ projektą taip pat buvo išleistas specialus leidinys – „E. paslaugos patogesniam gyvenimui“. 2,2 tūkst. vienetų tiražo leidinys buvo išplatintas visose šalies bibliotekose. Leidinyje pateikiama išsamios informacijos apie įvairias ES struktūrinės paramos lėšomis sukurtas elektronines paslaugas, jų naudojimosi ypatumus, pateikiami atsakymai į dažniausiai vartotojams kylančius klausimus.

„Esame maloniai nustebinti dalyvių aktyvumu – dvi savaites vykusiame „E-kademijos“ projekte dalyvavo daugiau žmonių nei gyvena Pasvalyje, Kupiškyje ar Zarasuose. Nudžiugino faktas, kad „E-kademijos“ dalyviai ne tik įdėmiai klausėsi e. paslaugų specialistų diskusijos, bet ir patys aktyviai dalyvavo laidose – uždavinėjo klausimus transliacijų dalyviams, atsakinėjo į testų klausimus“, – sako IVPK direktorius Valdas Kišonas.

„E-kademijos“ dalyviai galėjo ne tik iš arčiau susipažinti su e. paslaugomis, bet ir laimėti vertingų prizų – fotoaparatų, elektroninių knygų skaitytuvų, planšetinių kompiuterių. Teisingai į testo „Elektroninės paslaugos ir atsargus elgesys internete“ klausimus atsakiusieji dalyvavo konkurse, po kurio paaiškėjo, kam atiteko vertingi prizai. Iš viso teste-konkurse dalyvavo 561 žmogus. Į visus klausimus teisingai atsakė ir 100 proc. balų surinko 387 konkurso dalyviai.

Ištraukus burtus, paaiškėjo, kad planšetiniai kompiuteriai atiteko Agnei Sliserytei iš Kazlų Rūdos ir Vilijai Jocienei iš Telšių rajono, elektroniniai knygų skaitytuvai – klaipėdietei Vaidai Skarulskytei-Tiurkinai ir kauniečiui Marijonui Striogai, o fotoaparatai – Lolitai Gričinienei iš Ukmergės rajono ir Eugenijai Kurnickienei iš Joniškio rajono.

Informacinį projektą „E-kademija“ įgyvendina IVPK kartu su projektu „Bibliotekos pažangai“ ir Lietuvos viešosiomis bibliotekomis. „E-kademija“ finansuojama 2007–2013 m. Europos Sąjungos techninės paramos lėšomis.

Duomenų šaltinis: IVPK.