BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ypatingai svarbu stiprinti naujai sukurto Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės galias, teigia LR Seimo informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Data

2001 11 13

Įvertinimas
0
LR Seimo informacinės visuomenės plėtros komiteto, lapkričio 10 d. posėdžio su valdžios institucijomis metu, kuriame buvo nagrinėjamas 2002 metų biudžeto įstatymo projektas bei biudžeto lėšų planavimas ir motyvacija, buvo susidurta su faktu, kad iš institucijų gaunama informacija apie ITT lėšų poreikį yra labai skirtinga – skirtingo apibendrinimo lygio, skirtingai apibrėžiamos informacinių technologijų ir telekomunikacijų išlaidos, skirtinga bendra ataskaitų samprata.

Kaip teigiama LR Seimo informacinės visuomenės plėtros komiteto protokole, buvo susidurta su institucijų nepasiruošimu bei nenoru teikti dalykiškos ir tikslios informaciją. Protokole pabrėžiama, kad dideles planavimo ir apskaitos problemas kelia tai, kad nėra įmanoma biudžetą nagrinėti svarbiais išlaidų planavimui pjūviais, pvz.: telekomunikacijų paslaugų pirkimo išlaidos, programinės įrangos pirkimo, techninės įrangos pirkimo, projektų vykdymo, eksploatavimo išlaidos. Tokios informacijos neturėjimas apsunkina tiek biudžeto formavimo, tiek derybų su paslaugų ir įrangos tiekėjais, tiek išlaidų kontrolės procesus.

LR Seimo informacinės visuomenės plėtros Komitetas, bendradarbiaujant su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie LR Vyriausybės ir Finansų ministerija, numato sukurti biudžeto formavimo ir kontrolės instrumentą, kuris leistų aiškiai išskirti ITT lėšas formuojamame biudžete pagal standartinius, sulyginamus kriterijus, bei, po biudžetinių metų pabaigos, leistų patikrinti lėšų panaudojimo tikslingumą ir efektyvumą.

Vykusiame posėdyje buvo konstatuotas faktas, kad LR Seimo informacinės visuomenės plėtros Komitetas susidūrė su didžiuliais žinybiniais interesais, kurie pasireiškia funkcijų nepasidalijimu, jų dubliavimu, investicijų dubliavimu ir neracionaliu lėšų panaudojimu.

Šiuolaikinės informacinės technologijos leidžia efektyviai išnaudoti techninius, žmogiškuosius, informacinius resursus esančius skirtingose geografinėse vietose, tačiau atskirų organizacijų ambicijos ir interesai neleidžia tokio efektyvaus valstybės investicijų panaudojimo. Todėl Komitetas laiko ypatingai svarbiu stiprinti naujai sukurto Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės galias. Efektyviai dirbdamas jis turi koordinuoti skirtingų institucijų IT projektus, koordinuos bendrą Vyriausybės politiką ir t.t. Minėtas Komitetas bus vienas pagrindinių aukščiau išvardintų problemų sprendimo įrankis, rašoma protokole. Daugiau...