BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje atnaujinamas Informacinės visuomenės komisijos darbas

Data

2001 11 26

Įvertinimas
0
Lapkričio 26 d., Vilnius. Šių metų lapkričio 27d. 10val. LR Vyriausybės rūmuose (263 k.) po beveik pusės metų pertraukos įvyks pirmasis Informacinės visuomenės komisijos posėdis, kuriame bus svarstomas Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės (IVPK) parengtas Valstybės registrų valdymo ir koordinavimo sistemos modelis. Taip pat posėdžio darbotvarkėje – situacijos Informacinės visuomenės plėtros srityje institucijų atliekamų funkcijų kontekste įvertinimas.

Praėjusią savaitę registrų valdymo ir koordinavimo kausimas buvo svarstomas ir Teisingumo ministerijoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo ir Vyriausybės nariai. Įvykęs susitikimas buvo daugiau konsultacinio pobūdžio, jame, dėl Valstybės registrų valdymo, nebuvo priimtas joks sprendimas. Susitikime buvo pasikeista nuomonėmis apie galimus problemos sprendimo būdus, taip pat buvo pritarta IVPK direktoriaus Juozo Zalatoriaus pastabai, kad šiuo metu būtina kuo greičiau išspręsti registrų tarnybos pavaldumo ir Juridinių asmenų registro nuostatų parengimo klausimus.

Be kita ko Teisingumo ministerijoje vykusiame susitikime buvo siūloma pereiti prie daugiapakopės Valstybės registrų valdymo sistemos. Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Vyriausybės (IVPK) linkęs nesutikti su tokiu siūlymu. Mat bandymai suformuoti sudėtingą, daugiapakopę specialią valdymo sistemą daugiau yra panašūs į bandymą dirbtinai išskaidyti funkcijas, siekiant ateityje išvengti aiškios atsakomybės.

Valstybės registrų tema - labai aktuali informacinės visuomenės kūrimo ištakose, be jos apskritai vargu ar galima kalbėti apie efektyvų valstybės valdymą ar informacinių paslaugų teikimą visuomenei ir verslui. Todėl būtina kuo skubiau priimti sprendimus leisiančius artimiausiu metu sukurti tarpusavyje sąveikaujančią registrų sistemą, kuri sudarytų tolimesnės informacinės visuomenės plėtros informacinį pagrindą.

Tuo tarpu Lietuvoje yra per 160 įvairių registrų, kurių tinkama priežiūra ir tarpusavio suderinimas tampa vienu didžiausių valstybės rūpesčių plėtojant informacinę visuomenę. Todėl būtina visoms ministerijoms ir kitoms valstybės institucijoms atsakingoms už valstybės registrų tvarkymą, vadovautis vieningais registrų valdymo principais.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001.02.28 nutarime Nr. 229 „Dėl Lietuvos nacionalinės informacinės visuomenės plėtros koncepcijos patvirtinimo“ (Žin., 2001 Nr.20-652) viena iš priemonių siekiant modernizuoti valstybės valdymą numato sukurti integralią valstybės registrų sistemą, skirtą įstatymuose nustatytų objektų registravimui, apskaitai, registravimo duomenų teikimui. Registrų sistemą sudaro nustatyta tvarka tarpusavyje susijusių ir sąveikaujančių registrų visuma.

Vyriausybės informacinės visuomenės komisijos posėdyje rengiamasi pateikti konkrečius pasiūlymus dėl Valstybės registrų valdymo ir koordinavimo. Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės direktorius Juozas Zalatorius pristatys Integralios registrų valdymo sistemos principų projektą.

Vyriausybės informacinės visuomenės komisija buvo įsteigta LR Vyriausybės 2001 m. vasario 27 d. Nr. 225 (Žin., 2001, Nr.19-609) nutarimu. Komisija iš anksto aptaria Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiams teikiamus sprendimų projektus, susijusius su Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos informacinės visuomenės plėtros srityje įgyvendinimu, technologinėmis valdymo inovacijomis ir verslo modelio pritaikymu viešajam administravimui; išklauso ir svarsto ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų atstovų pranešimus ir ataskaitas apie tai, kaip vykdomos informacinės visuomenės plėtros ir valdymo modernizavimo informatikos priemonės.

2001 lapkričio 9d. sudaryta naujos sudėties Informacinės visuomenės komisija. Komisijos pirmininkas – LR Ministras Pirmininkas A.Brazauskas. Komisijos nariai – Vyriausybės kancleris A.Z.Kaminskas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės direktorius J.Zalatorius, Seimo informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas A.Kunčinas, LR Prezidento konsultantas R.Gaška, taip pat susisiekimo ministras Z.Balčytis, vidaus reikalų ministras J.Bernatonis, teisingumo ministras V.Markevičius, švietimo ir mokslo ministras A.Monkevičius.

Parengė:
Tarptautinių ryšių ir visuomenės informavimo skyriaus
vyr. specialistas L.Pečiūra
tel.: 227509
el.paštas [email protected]