BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso "Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012" finalininkų atranka

Data

2012 09 21

Įvertinimas
0

Šią savaitę darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ (World Summit Awards, „WSA-mobile“) vertinimo komisija.

Tarptautinė komisija, kurią sudaro 50 ekspertų iš 44 valstybių, vertina nacionalinėse atrankose atrinktus geriausius mobiliojo turinio sprendimus iš viso pasaulio. Šių metų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių, savo darbus pristatantys 8 kategorijose: mobilusis verslas ir komercija, mobilioji valdžia ir dalyvavimas, mobilusis mokymasis ir švietimas, mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas, mobilusis turizmas ir kultūra, mobilioji žiniasklaida ir naujienos, mobilioji aplinka ir sveikata bei mobilusis įtraukimas ir įgalinimas.

Tarptautinėje komisijoje dirba ir du Lietuvos atstovai: Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė ir interneto sprendimų bendrovės „Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas.

Tarptautinės ekspertų komisijos darbas vyks iki š. m. rugsėjo 27 d., kuomet bus išrinkti 40 „WSA-Mobile 2012“ konkurso finalininkų – po 5 kiekvienoje iš 8 kategorijų. O 2013 m. vasario mėn. Abu Dabyje vyksiančio iškilmingo finalinio renginio metu bus išrinkti ir paskelbti 8 „WSA-Mobile“ nugalėtojai.

Primename, kad Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) šių metų pradžioje organizavo konkursą „Naujasis knygnešys 2012“, kurio nugalėtojai įgijo teisę dalyvauti konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ pasaulinėje atrankoje.

Konkurso „Naujasis knygnešys 2012“ nugalėtojų laurai šiais metais atiteko septyniems mobilaus turinio sprendimų kūrėjams: „Interinfo Lietuva“ už sukurtą mobilųjį Lietuvos įmonių katalogą, „Vertex“ – už programėlę „Parkavimas“, „AnomalyStudios“ – už programėlę vaikams „Skaičiukai“, Eglei Urbonavičiūtei už knygą su judančiomis iliustracijomis „Oz Book“, Vilniaus turizmo informacijos centrui ir konferencijų biurui už aplikaciją „Vilnius Tourism“, „Lemon Labs“ – už programėlę „Kelionė 2012“ ir „Informacinių technologijų organizacijai“ – už aplikaciją „Vaistai.lt“. Plačiau apie „Naujojo knygnešio“ konkursą – interneto svetainėje www.naujasisknygnesys.lt.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (WSA) yra globali iniciatyva, siekianti atrinkti ir skleisti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys.

Išsamesnė informacija apie pasaulinį geriausio mobiliojo turinio konkursą „WSA-Mobile 2012“ - www.wsa-mobile.org.

Duomenų šaltinis: IVPK