2023-07-05

Vykdomas valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainių ir mobiliųjų programų atitikties prieinamumo reikalavimams vertinimas

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) kasmet atlieka Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainių ir mobiliųjų programų atitikties prieinamumo reikalavimams vertinimą. 

Informuojame, kad šių metų interneto svetainių ir mobiliųjų programų atitikties prieinamumo reikalavimams vertinimo veiklos prasidėjo gegužės mėnesio gale ir tęsis iki gruodžio mėnesio. Vertinimas vykdomas vadovaujantis Europos Komisijos Direktyvos (ES) 2016/2102 reikalavimais ir parengta stebėsenos metodika, naudojant supaprastintą ir išsamų tyrimo metodus. Supaprastinto tyrimo metodu įvertinama 131 interneto svetainė, o išsamiu tyrimo metodu 17 elektronines viešąsias ir administracines paslaugas teikiantys interneto portalai bei 10 skirtingų mobiliųjų programų (Google „Android“ ir Apple „iOS“ operacinės sistemos versijos). Įvertinus institucijų interneto svetaines bei mobiliąsias programas neatitikimai užfiksuojami ataskaitose, pagal kurias, institucijos įpareigojamos ištaisyti nustatytus prieinamumo neatitikimus ir informuoti IVPK apie atliktas neatitikimų ištaisymo veiklas.  

Susipažinti su šiais metais tyrimo apimtyje planuojamu įvertinti interneto svetainių ir mobiliųjų programų sąrašu galite čia.

Taip pat atkreipiame institucijų dėmesį į tai, kad nors šiais metais nepatekote į IVPK vykdomo tyrimo imtį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimo Nr. 480 „Dėl bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms ir mobiliosioms programoms“ nuostatomis, ne rečiau kaip kartą per metus, turite įsivertinti savo interneto svetainės ir mobiliosios programos atitiktį ir viešai skelbti bei atnaujinti interneto svetainės ar/ir mobiliosios programos atitikties paraišką (talpinant ją gerai pastebimoje interneto svetainės vietoje pvz:. poraštėje). Pavyzdinę atitikties paraiškos formą galite rasti čia.
Platesnę informaciją apie atliekamą prieinamumo stebėseną ir vykdomą vertinimą, susijusius teisės aktus bei metodinius dokumentus rasite IVPK interneto svetainėje adresu: https://ivpk.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/interneto-svetainiu-prieinamumas.