BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VMVT pažymos – neatsitraukus nuo kompiuterio

Data

2015 10 02

Įvertinimas
0
computer-767776_960_720.jpg

Šią vasarą Eurospo Sąjungos struktūrinių fondų  lėšomis sukurta ir startavusi Integrali maisto ir veterinarijos informacinė sistema (IMVIS) gerokai palengvino reikalus verslo atstovams, ūkininkams ir veterinarams. Naudingų funckijų ši sistema suteiks ir šalies gyventojams.

Nebereikia vykti į padalinius

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai per metus suteikia apie pustrečio tūkstančio maisto tvarkymo subjekto pažymėjimų. Bendras tarnybos išduotų galiojančių pažymėjimų, licencijų ir kitų dokumentų skaičius siekia apie 220 tūkstančius.

Iki šiol verslininkai, ūkininkai ir kiti specialistai, dirbantys su maistu ar gyvūnais, reikalingais dokumentais turėjo rūpintis atvykdami į teritorinius VMVT padalinius.

Įdiegus IMVIS sistemą, prie kurios galima prisijunti internete adresu imvis.vmvt.lt, nemažą dalį tarnybos išduodamų dokumentų ar atliekamų tyrimų jau galima užsakyti internetu. Be to, čia taip pat galima apmokėti automatiškai sugeneruotas sąskaitas už VMVT suteiktas viešąsias paslaugas.

„Naudodamiesi IMVIS, portalo lankytojai taupo savo laiką ir išlaidas, nes neišeidami iš namų ar nepakildami nuo savo kompiuterio gali pateikti ir gauti įvairaus tipo dokumentus“, – pagrindinius sistemos pranašumus įvardijo VMVT Informacinių sistemų skyriaus vedėjas Saulius Kunickis.

Gali stebėti eigą

Pasak S. Kunickio, verslo subjektams aktualiausia yra galimybė per šią sistemą teikti prašymus ir gauti VMVT patvirtintus dokumentus, matyti VMVT atliktų patikrinimų duomenis, stebėti užsakyto laboratorinio tyrimo eigą ir baigtį.

Nors pranešimą apie laboratorinio tyrimo rezultatus įmonės ir anksčiau gaudavo e. paštu, dabar joms atsirado galimybė matyti visus tyrimo etapus ir, atsižvelgiant į tai, planuoti savo veiklos procesus.

Tuo metu šalies gyventojams naudinga funkcija – informacija apie geriamąjį vandenį. Užsukę į VMVT svetainę, interneto vartotojai gali bet kada pasitikrinti jų gyvenamojoje vietoje viešai tiekiamo geriamojo vandens kokybę, susipažinti su atliktų tyrimų rezultatais.

Tiek juridiniai, tiek privatūs asmenys per šią sistemą gali užsisakyti pranešimus ir naujienlaiškius apie VMVT priimtus teisės aktus, jų pakeitimus, mokymus ir kitą dominančią informaciją.

Patogiau ir darbuotojams

Kaip teigė S. Kunickis, naudinga ir technologiškai nauja IMVIS portalo ypatybė yra projekto metu sukurtas ir įgyvendintas semantinės paieškos modulis. Jis padeda greičiau ir tiksliau rasti aktualią informaciją, palyginti su įprastais informacijos paieškos įrankiais.

Šios sistemos grafinė sąsaja taip pat pritaikyta šių dienų technologijoms. Pavyzdžiui, prie IMVIS portalo prisijungę per išmaniuosius telefonus, jo lankytojai gali akimirksniu susisiekti su VMVT bei kitomis kontrolės institucijomis, operatyviai gauti atsakymus į užduotus klausimus.

Galop IMVIS integracija su kitų valstybės institucijų informacinėmis sistemomis padidina ir pačios VMVT darbo našumą. Tokiu būdu tarnybos specialistai gali veiksmingiau koordinuoti bendras užduotis ir spręsti iškilusias problemas.