Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje bus aptartos Lietuvos informacijos technologijų eksporto galimybės

Data

2002 11 28

Įvertinimas
0
Vilniuje gruodžio 2-4 dienomis rengiama tarptautinė diskusija "Kuriant nacionalinius ir regioninius ITT prekinius ženklus skaitmeninėje ekonomikoje", kurioje bus nagrinėjamos Vidurio ir Rytų Europos informacijos technologijų ir telekomunikacijų (ITT) rinkos plėtra bei pristatytas Lietuvos ITT rinkos potencialas ir galimybės.

Renginį organizuoja Tarptautinis prekybos centras (ITC), Lietuvos Vyriausybė, Ūkio ministerija, Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV ir asociacija "Infobalt".

Joje dalyvaus daugiau nei 25 NVS ir Rytų Europos šalių bei Vokietijos , JAV, Izraelio ir kt. delegacijos, atstovaujančios ekonomikos, informatikos ministerijas bei ITT asociacijas ir įmones. Čia bus aptartos galimybės regiono ITT produktų gamintojams atrasti tarptautines rinkas ir įsitvirtinti jose.

Apskrito stalo diskusijos metu, bus aptartos regiono galimybės skverbiantis į plačias perspektyvas turintį ITT sektorių, randant jame nišą savo produkcijai bei perkeliant gamybą į mūsų regioną. Tuo siekiama pakeisti intelektualios darbo jėgos eksportą ITT technologijų ir produkcijos eksportu.

Vietinių prekinių ženklų kūrimas ir jų populiarinimas pasaulinėje rinkoje taip pat prisidės prie regiono įvaizdžio formavimo, suteiks kokybiškumo ir naujoviškumo atspalvį visai produkcijai, kurios kilmė bus susijusi su Lietuva bei mūsų regionu.

Bus aptariama regioninės kooperacijos galimybė, kuri yra būtina atsižvelgiant į resursus, kuriais disponuoja didžiosios tarptautinės ITT korporacijos, jų įgūdžius dirbti konkurencinėje aplinkoje. Vidurio ir rytu Europos šalių bendradarbiavimas yra būtinas ne tik vienijant turimus pajėgumus bei intelektualinį potencialą, bet ir keičiantis įgūdžiais rinkodaros srityje, papildant tarpusavio galimybes vystant eksportą, bei įsitvirtinant rinkose.

Apskritojo stalo diskusijos metu taip pat bus siekiama sukurti bendrą regiono politikų ir verslo sektoriaus atstovų poziciją elektroninio verslo ir eksporto strategijų klausimais. Tokia pozicija reikalinga turint omenyje gerą regiono darbo jėgos ir intelektualinio potencialo reputaciją pasaulyje, kuri nėra pilnai išnaudojama skatinant eksportą reklamuojant mūsų regiono prekinius ženklus.

Pabrėžtina, kad ši diskusija apjungdama politinių sprendimų sektoriaus ir verslo srities atstovus siekia pragmatiškų tikslų – padėti regiono gamintojams atrasti tarptautines rinkas ir įsitvirtinti jose. Siekiama, kad regiono vardas sukurtų palankią aplinką prekiniams ženklams komercinėje erdvėje.

Apskritojo stalo rengėjai yra įsitikinę, kad minėtas renginys prisidės plėtojant Lietuvos ITT sektorių, jo eksporto potencialą bei verslo ryšius su kaimyninių regionų verslininkais bei praplės Lietuvos įvaizdį pasaulyje, kaip šalies, plėtojančios aukštąsias technologijas ir vystančios ITT verslą.

Diskusijoje taip pat bus pristatyta Pasaulinės prekybos organizacijos bei Jungtinių Tautų Prekybos ir plėtros konferencijos padalinio kartu su Lietuvos atstovais parengtas Lietuvos ITT rinkos potencialo tyrimas.

Šį tyrimą, kuriuo siekiama ne tik surinkti ir pateikti duomenis apie esamą padėtį Lietuvos ITT sektoriuje, bet ir paskatinti šalies Vyriausybę bei verslininkus suformuoti Lietuvos ITT eksporto strategiją, ketinama išplatinti po visą pasaulį daugiau kaip 2000 egzempliorių tiražu, o "Infobalt" planuoja jį išleisti kompaktinės plokštelės (CD) pavidalu.

Panašūs tyrimai jau atlikti Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Šiais metais tai bus padaryta dar ir Latvijoje bei Azerbaidžane.

Šaltinis: IVPK, INFOBALT