BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje atidarytas Šiaurės miestelio technologijų parkas

Data

2002 12 19

Įvertinimas
0
Vilniuje ketvirtadienį atidarytas Šiaurės miestelio technologijų parkas, kurio kūrimą finansavo Ūkio ministerija ir Vilniaus savivaldybė. Parko kūrėjai tikisi, jog projektas pradės stambaus šiuolaikinių technologijų branduolio plėtrą Lietuvoje.

Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Gintaras Brencius sakė, kad Vilniaus savivaldybė į projektą investavo apie 2,5 mln. litų, o Ūkio ministerija skyrė apie 3 mln. litų, praneša BNS.

Savivaldybė informacijos technologijų (IT) parkui skyrė du pastatus, kurių bendras plotas siekia apie 2,8 tūkst. kvadratinių metrų. Vilniaus savivaldybei priklausanti įmonė "Šiaurės miestelis", už maždaug 2,5 mln. litų suremontavusi 1,3 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą, nuomos patalpas parke ketinančioms įsikurti IT įmonėms.

Pasak G.Brenciaus, komerciniai nuomininkai už vieno kvadratinio metro nuomą mokės 40 litų per mėnesį, o kitiems dalį nuomos kainos kompensuos Ūkio ministerija. Pirmaisiais įmonės veiklos parke metais bus kompensuojama 70 proc., antraisiais - 50 proc., o trečiaisiais - 25 proc. patalpų nuomos kainos.

G.Brenciaus teigimu, šiuo metu išnuomota apie 55 proc. numatytų biurų patalpų, o parke yra įsikūrusios septynios informacijos technologijų ir verslo infrastruktūros įmonės: "Baltnetos komunikacijos", "Gigatelis", "Mikroforma", "Interlogika", "Assis", asociacija "Žinių ekonomikos forumas" ir viešoji įstaiga Šiaurės miestelio technologijų parkas.

Asociacijos "Infobalt" vykdomasis direktorius Džiugas Juknys sakė, jog valstybės iniciatyva skatinti IT plėtrą yra sveikintina ir džiugu, kad šis procesas vienu metu vyksta keliose Lietuvos vietose.

D.Juknys sakė, jog "Infobalt" paskutiniame derybų su Šiaurės miestelio technologijų parku etape nusprendė nedalyvauti parko veikloje, nes šio parko steigėjai labiau akcentuoja patalpų nuomos klausimą.

Pasak D.Juknio, "Infobalt" šiuo metu yra sutelkusi dėmesį į Visorių slėnio projektą, kurio veikloje bendradarbiaus mokslo ir valstybės institucijos bei verslininkai.

Šaltinis: BNS, IVPK