BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniaus gimdymo namuose jau galima naujagimį registruoti internetu

Data

2014 11 11

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros

komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su Vilniaus gimdymo namais pristatė galimybę visas administracines paslaugas, susijusias su vaiko gimimu, patogiai tvarkyti internetu. Planuojama, kad netolimoje ateityje e. paslaugų paketas jauniems tėveliams pradės veikti ir kituose šalies gimdymo namuose.

Vaikui gimus Vilniaus gimdymo namuose, tėveliams jau suteikiama galimybė įregistruoti vaiko gimimą Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje, deklaruoti jo gyvenamąją vietą vieno iš tėvų (paslaugą užsakiusiojo) adresu bei pateikti prašymą vienkartinei išmokai gimus vaikui gauti.

Prašymą pildantis asmuo turi žinoti el. vaiko gimimo pažymėjimo numerį bei naujagimio mamos asmens kodą (jei prašymą pildo vaiko tėvas). Taip pat tėvas gali pateikti el. prašymą darbdaviui dėl tėvystės atostogų bei prašymą skirti tėvystės pašalpą.

Prašymo dėl tėvystės atostogų pateikimas yra vykdomas iš karto, o sprendimas dėl tėvystės pašalpos skyrimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 10 d. d. po vaiko gyvenamosios vietos deklaravimo. Tėvystės pašalpa bus pervesta ne vėliau kaip per 5 d. d. po tėvystės atostogų pabaigos į prašyme nurodytą asmeninę sąskaitą.

Kūdikio gimimo įregistravimas įvykdomas per 1 d. d., o gyvenamosios vietos deklaravimas – per 3 d. d. po gimimo įregistravimo. Po pastarojo žingsnio per 10 d. d. priimamas sprendimas dėl vienkartinės išmokos vaikui paskyrimo.

Paslauga gali būti užsakoma tik vieną kartą, jei konkretus el. vaiko gimimo pažymėjimas dar nėra panaudotas, t.y. vaiko gimimas nebuvo įregistruotas.

IVPK projektų skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Orlova teigia, kad susidomėjimas paslauga auga: „Jaunieji tėvai paslauga yra labai patenkinti – mamos džiaugiasi, kad nebereikia vaikščioti po skirtingas institucijas, o tėvai pabrėžė, jog dabar gali daugiau laiko praleisti su vaikeliu.“

Anot A. Orlovos, šia inovatyvia paslauga susidomėjo net Vokietijos žurnalistai, kurie neseniai rengė specialų reportažą „Deutsche Welle“ žinioms apie paslauga pasinaudojusius tėvelius.

Paklausta apie techninius trukdžius naudojantis paslauga, specialistė neslėpė: „Šiokių tokių techninių trukdžių dėl vaiko registravimo ir naudojimosi sistema buvo, kadangi vienu metu reikia suvaldyti kelias institucijas. Tačiau šiuo metu yra dedamos pastangos, kad visi trukdžiai būtų pašalinti.“

A. Orlova taip pat atkreipia dėmesį ir į gimdymo namams suteikiamą paslaugos naudą – išrašant vaiko gimimo pažymėjimą, jo asmens duomenys automatiškai tikrinami registre ir esant nesutapimui dokumento išrašyti neleidžiama. Taip sumažinama žmogiškųjų klaidų tikimybė renkant duomenis. Be to, taupomas seselių laikas, nes pažymėjimo sudarymas dabar trunka tik 1-2 minutes.

2014 m. sausio – lapkričio mėnesiais Vilniaus gimdymo namuose gimė 2689 vaikai, 304 šeimos sėkmingai pasinaudojo el. paslauga, dar 120 užsakymų šiuo metu yra vykdomi. Didžiausias naudojimosi paslauga aktyvumas pastebėtas rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Šia kompleksine paslauga apjungiamos kelių institucijų teikiamos elektroninės paslaugos, kurios sukurtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Planuojama, kad ateityje Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bus kuriama daugiau kompleksinių paslaugų, lengvinančių piliečių gyvenimą.

Duomenų šaltinis: IVPK