BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Verslininkė mokosi to, kam niekada neturėjo laiko

Data

2015 08 12

Įvertinimas
0
learn-897410_1280.jpg

Mokytis niekada ne vėlu  - tai gali patvirtinti interneto svetainės smis.lt lankytojai, kurie čia mokinasi užsienio kalbos, gilina žinias teisės, politikos ar net sveikatingumo srityse.

Verslininkė Rasa Kazlauskienė, prekybos įmonę kartu su savo vyru įsteigė prieš penkiolika metų. Tuo metu gilintis į vadybos teoriją moteris neturėjo galimybių, tad daugelį dalykų savo versle ji tvarkė remdamasi bendru supratimu ir intuicija.

Bet situacija pasikeitė, kai prieš keletą metų R. Kazlauskienė išėjo į pensiją ir paliko darbą mokykloje. Laiko ir dėmesio savo verslui ir sau atsirado daugiau.

„Naujų ir naudingų dalykų internete galima atrasti kiekvieną dieną. Tačiau iš visos gausybės informacijos labai sunku išsirinkti tai, kas tau būtų tikrai aktualu ir tiktų“, – sakė ji.

Todėl ji itin apsidžiaugė, kai neseniai sužinojo apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sukurtą Suaugusiųjų mokymosi informacinę sistemą (SMIS) ir jos galimybes. Pagaliau išsipildys sena verslininkės svajonė – pagilinti vadybos ir psichologijos srities žinias.

 „Ką tik baigiau skaityti mokymų kursą apie vadovavimo ir lyderiavimo grupėje stilius, o šiuo metu skaitau apie konfliktus ir jų sprendimo būdus“, – džiaugėsi R. Kazlauskienė.

Anot jos, programų medžiaga pateikiama suprantamai ir glaustai. Be to, moteriai itin patinka tai, kad tekstas yra papildytas interaktyviais elementais. R. Kazlauskienė tikisi, kad įgytas žinias galės pritaikyti ir savo kasdienėje veikloje, vadovaudama nuosavam verslui.

Platus kursų pasirinkimas

Smis.lt svetainėje galima rasti apie 500 mokymosi programų. Tai, pasak Sauliaus Samulevičiaus, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro Suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėjo, vadovavusio SMIS projektui, pagrindinis jo pranašumas.

„Svetainėje siūlomas platus mokymosi programų pasirinkimas, todėl kiekvienas čia gali rasti savo širdžiai mielų dalykų. Sukurtoji mokymosi sistema padeda lavinti bendrąsias kompetencijas, kurios gali tapti pagrindu vėliau nusprendus gilinti žinias konkrečioje profesinėje srityje“, – sakė S. Samulevičius.

SMIS turinį sudaro mokomoji medžiaga, skirta gilinti bendrąsias kompetencijas 9 srityse. Mokymosi medžiaga ir visas mokymosi procesas SMIS portale yra pritaikytas suaugusiems žmonėms, kurie dažniausiai neturi daug laiko, o naujas žinias vertina labai pragmatiškai. Viena mokymosi programa vidutiniškai trunka apie 20 minučių, jos pabaigoje siūloma atlikti testą ir pasitikrinti įgytas žinias. Be to, mokymosi medžiaga yra paįvairinta interaktyviu turiniu, tokiu, kaip iliustracijos, radijo laidos, interviu ar paskaitų įrašai, nuorodos į papildomą informaciją, tad procesas yra įdomus ir dinamiškas.

Iškilus klausimams ar prireikus pagalbos galima bet kada kreiptis į sukurtą konsultacijų centrą, kur pagalbą nuotoliniu būdu suteiks kvalifikuoti specialistai.

Smis.lt – tai greičiausias, patogiausias ir pažangiausias būdas tobulėti, gilinti turimas kompetencijas ar įsivertinti turimas žinias.

 

Duomenų šaltinis: IVPK