BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Verslininkams – dar daugiau paslaugų internete

Data

2013 10 30

Įvertinimas
0

Nuo š. m. lapkričio pabaigos į elektroninę erdvę bus perkeltos 8 naujos paslaugos verslui. Tai pirmosios iš kelių dešimčių e. paslaugų, kurias sukurs VšĮ „Versli Lietuva“, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendindama projektą „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę“.
Kaip informavo VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovas Konstantinas Pečiulis, pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti patogias, lengvai pasiekiamas ir naudingas valstybės ir savivaldybių institucijų teikiamas administracines e. paslaugas verslui. Lapkričio pabaigoje pradės veikti šios paslaugos:
• Pažymėjimo apie įregistravimą į ūkio subjektų, užsiimančių komercine - ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais registrą išdavimas (VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“);
• Licencijos vykdyti formaliojo profesinio mokymo programas išdavimas (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija);
• Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais (pilotinės savivaldybės);
• Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų (pilotinės savivaldybės);
• Licencija verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento (pilotinės savivaldybės);
• Licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu (pilotinės savivaldybės);
• Licencija verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu (pilotinės savivaldybės);
• Leidimas įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje (pilotinės savivaldybės).

Projekto metu iš viso į virtualią erdvę perkeliamos 23 trijų pilotinių savivaldybių (Kauno m., Alytaus m. ir Ignalinos raj.) savivaldybių administracijų teikiamos paslaugos, tarp kurių yra licencijos verstis mažmenine prekyba licenciniais produktais, leidimo prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešose vietose, leidimo organizuoti renginį išdavimas bei kitos su ūkine komercine veikla susijusios paslaugos.
Taip elektronizuojamos 39 valstybės institucijų teikiamos paslaugos, tarp kurių yra higienos paso-leidimo, kelionių agentūros, kelionių agento pažymėjimo, leidimo gaminti elektros energiją, kitų leidimų išdavimas bei kitos su ūkine komercine veikla susijusios paslaugos.
Be to, projekto metu elektronizuojama 121 prašymų formų valstybės institucijų teikiamoms paslaugoms, kurių suteikimo apimtys buvo šiek tiek mažesnės nei pilnai elektronizuojamų paslaugų.
„Naujų e. paslaugų vartotojai bus esami verslininkai arba licencijuojamu verslu ketinantys užsiimti būsimi verslininkai. Be to, projekto rezultatų naudą pajus ir valstybės bei savivaldybių institucijų darbuotojai, kurie galės skirti daugiau laiko nerutininiams darbams“, - sako K.Pečiulis.
Šiuo metu verslininkai rengdami prašymą kartu turi surinkti ir pateikti įvairius dokumentus, tada užpildyti prašymo formą, kurią kartu su reikalingais dokumentais teikia institucijai. Prašymų formos šiuo metu yra nestandartizuotos, jų pildymas sudėtingas, todėl verslininkai daro nemažai klaidų.
Įgyvendinus projektą, bus galima pateikti prašymą ir reikalingus dokumentus elektroniniu būdu, pasinaudojant elektronine paslaugos užsakymo forma su pradiniais verslininko duomenimis. Be to, bus sukurtos žiniatinklio paslaugos, kurios suteiks galimybę reikalingą informaciją gauti iš kitų sistemų (VĮ Registrų centro, SODROS ir t.t.) automatiniu būdu  Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP)  priemonių pagalba. Minėti pokyčiai leis sumažinti laiką, skiriamą prašymo ir susijusių dokumentų rengimui, kadangi tam tikrų dokumentų nebereikės teikti iš viso.
Naudojantis naujomis e. paslaugomis internetu taip pat bus galima ir sumokėti numatytas rinkliavas.
Projektas „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

 

Duomenų šaltinis: IVPK