BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybiniam sektoriui SAP siūlo veiklos valdymo sprendimus

Data

2001 11 22

Įvertinimas
0
Trečia pagal dydį pasaulyje Vokietijos programinės įrangos bendrovė SAP AG kartu su savo partnere Baltijos šalyse UAB „Sonex Sistemos“ surengė Lietuvos valstybinio sektoriaus finansų ir IT specialistams seminarą „SAP verslo valdymo sistemos sprendimai valstybiniam sektoriui“

Pastaruoju metu SAP akcentuoja bendrą partnerių darbą internete ir siūlo integruotą programinę įrangą "mySAP.com". Tai yra integruotų sprendimų bei paslaugų rinkinys, kuris suteikia galimybę įmonių darbuotojams, partneriams bei klientams bendradarbiauti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje, o taip pat koordinuoti savo darbuotojus bei veiklos procesus. "mySAP.com" pagrindą sudaro įmonės resursų valdymo sistema R/3, todėl įdiegdamas "mySAP.com", klientas gauną visą sprendimų rinkinį - finansų apskaitos, logistikos, personalo valdymo, ryšių su klientais, tiekimo, produktų gyvavimo ciklo bei kitų verslo ar veiklos procesų valdymui.

Seminare dalyvavę SAP pardavimų vadovas Baltijos šalims Aleksandras Jakovlevas ir vedančioji konsultantė ekonomikos mokslų daktarė Tatjana Skaldina daugiau dėmesio skyrė specializuotam SAP sprendimui "mySAP.com Public Sector", kuris skirtas valstybiniam sektoriui. Tai – parengta programinė sistema, leidžianti įmonei valdyti pinigų srautus, atsiskaitymus, biudžetą, investicijas, logistiką, personalą bei kitas veiklos sritis. SAP programinė įranga pasaulyje yra gerai žinoma ir plačiai panaudojama valstybinių įstaigų – vyriausybių, ministerijų, municipalitetų, gydymo įstaigų bei įvairių kitų viešųjų organizacijų veiklos procesams valdyti. Ši programinė įranga jau dabar savo standartiniu funkcionalumu realizuoja elektroninės vyriausybės idėjas bei koncepciją, todėl SAP tikisi žymiai prisidėti prie elektroninės valdžios kūrimo darbų visose Baltijos šalyse.

Seminaro dalyviai tvirtino sužinoję nemažai naujovių ir atradę sprendimų, kaip galima efektyviau valdyti daugelį savo įmonės veiklos sričių. Kai kurie iš jų stebėjosi, kad dabar įmonėse naudojamos sistemos jų diegėjų ir konsultantų laikomos vos ne tobulumo viršūne, o tokie sprendimai kaip SAP, priskiriami prie itin brangių ir per daug sudėtingų. Tokia visuomenės nuomonė ir stereotipas formuojami neturint objektyvios informacijos.

SAP turimais parengtais sprendimais susidomėjo renginyje dalyvavę aukšti valstybės pareigūnai, radę tiesioginę atitiktį tarp SAP sprendimų ir Lietuvos informacinės visuomenės kūrimo koncepcijos. Sutarta, kad darbas ir bendradarbiavimo galimybių tyrimas ta linkme su „Sonex“ bei SAP kompanijomis bus tęsiamas.

Europos Komisija šalims – Europos Sąjungos narėms bei kandidatėms – kelia tam tikrus reikalavimus finansų valdymo skaidrumui bei šiam valdymui naudojamoms programinėms priemonėms. Atsiliepdamos į šiuos reikalavimus, Latvijos ir Estijos Finansų ministerijos jau diegia „SAP Public Sector“ sprendimus, apimant biudžetavimo, valstybės skolos, obligacijų bei kitus uždavinius.

Tikimasi, kad šis seminaras bus geras startas tolesnei įvykių sekai, ko pasekoje el.valdžia, el.vyriausybė, biudžeto sudarymo automatizavimas, automatinė kontrolė, mokesčių administravimas, gyventojų portalai ir visi kiti uždaviniai - turi galimybes tapti realybe.