2023-08-07

Valstybės viešosios ir administracinės epaslaugos gyventojams - jau netrukus mobiliosios aplikacijos formatu

Nepatogumai naudojantis viešosiomis epaslaugomis netrukus taps praeitimi. Projektą „Mobilioji aplikacija epaslaugos.lt portalui“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas „E.valdžios vartų“ portale epaslaugos.lt publikuojama virš 600 e.paslaugų, prie kurių kasmet prisijungia apie 80 procentų (16 -74 metų) Lietuvos gyventojų.  

Inovatyvus sprendimas padės gyventojams lengviau, patogiau ir greičiau 24/7 iš savo mobilaus įrenginio užsisakyti valstybės teikiamas viešąsias ir administracines paslaugas,  realiu laiku gauti aktualią informaciją apie užsakytų paslaugų būseną, bei realiu laiku komunikuoti su valstybe. Naudotojai turės supaprastintą autentifikuotą prieigą telefone (po pradinės ir pilnos identifikacijos), realiu laiku galės matyti pranešimus apie paslaugų būsenas bei eigą. Informaciją apie rūpimas viešąsias paslaugas naudotojas galės pasiekti ne daugiau kaip per tris paspaudimus/veiksmus. Pateikiamas papildomas komunikacijos kanalas su institucijomis palengvins bendravimą tarp paslaugų gavėjų ir institucijų. 

Projekto metu siekiama sukurti epaslaugos.lt portalo mobiliosios aplikacijos bandomąją versiją su naujais informacijos pateikimo būdais, tokiais kaip klausimynai/vedliai ir patogia paslaugų paieška pagal gyvenimo įvykius. Planuojama supaprastinti naudotojų identifikavimo mechanizmą, išnaudojant mobilaus įrenginio funkcijas identifikavimui  ir sutikimų teikimui, realizuoti automatinių informacinių pranešimų perdavimo kanalą, per jį pateikiant aktualią informaciją greičiau ir patogiau.

Inovatyvaus sprendimo diegimas ne tik turės teigiamą įtaką Lietuvos reitingui ES šalių elektroninės valdžios kontekste bet ir padidins Portalo žinomumą bei populiarumą, palengvins prieigą prie viešųjų ir administracinių paslaugų gyventojams.  Projekto įgyvendinimui reikalingo „GovTech“ sprendimo bandomosios versijos viešasis pirkimas finansuojamas iš 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-07 „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“. 

Pasaulyje pastebimas perėjimas iš e. valdžios prie m. valdžios, viešojo sektoriaus institucijų paslaugos perkeliamos į mobiliąją aplinką, todėl tikimasi, kad patogi aplikacija skatins valstybės institucijas skaitmenizuoti teikiamas paslaugas ir kurti skaitmenines paslaugas. Tokiu būdu bus užtikrinta sėkminga valstybės viešųjų ir administracinių paslaugų transformacija iš elektroninių į skaitmenines.  

Projekto pradžia: 2023 m. liepos 19 d.
Projekto pabaiga: 2024 m. sausio 15 d.