BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vakarų Lietuvos kardiologijai bus pritaikytos telemedicinos paslaugos

Data

2014 11 28

Įvertinimas
0

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos inicijuoja projektą, kurio metu bus sukurta telemedicinos paslaugų ir kardiologijos informacijos rinkimo ir apsikeitimo informacinė sistema bei jos pagrindu teikiamos e. paslaugos. Projekto tikslas – prisidėti prie aukštos kokybės telemedicinos ir kardiologijos paslaugų teikimo vakarų Lietuvos (Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Tauragės, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus regionų) pirmo ir antro lygio ASPĮ specialistams.

Kauno klinikos įvardija pagrindinę problemą – užtęstas informacijos apsikeitimas tarp II ir III lygmens ASPĮ kardiologijos specialistų, į kuriuos kreipiasi pacientas. Pacientas, besikreipiantis į III lygmens paslaugas teikiančius ASPĮ kardiologijos specialistus, pateikia II lygmens paslaugas teikiančių ASPĮ kardiologijos specialistų jau atliktų tyrimų rezultatus. Kadangi šiuo metu nėra galimybės perduoti tyrimų rezultatų elektroniniu būdu, pacientas šiuos rezultatus pateikia popieriniame formate.

Tokie tyrimų rezultatai neatskleidžia visų galimų rezultatų, o III lygmens paslaugas teikiantys kardiologijos specialistai, nustatydami diagnozę ir/arba skirdami gydymą, yra priversti vadovautis tik daline tyrimų rezultatų informacija arba pakartotinai atlikti būtinus tyrimus. Pakartotinų tyrimų atlikimas ne tik neefektyvus, bet ir pakankamai ilgas procesas, nes tyrimai atliekami tik pagal išankstinę registraciją.

Toks procesas neužtikrina savalaikės pacientų širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikos, padidina ligos paūmėjimo ar paciento mirties riziką. Įgyvendinus projektą, būtų užtikrinama operatyvesnė informacijos kaita, taip pacientui suteikiant kokybiškesnes ir greitesnes paslaugas.

Pagrindiniai siektini šio projekto rezultatai - telekardiologijos elektroninės sveikatos priežiūros paslaugos sukūrimas, duomenų mainų infrastruktūros, leidžiančios keistis kardiologinių tyrimų rezultatais, sukūrimas. Taip pat planuojama sukurti paciento funkcinių kardiologinių ir kitų tyrimų duomenų kaupimo ir analizės sistemą.

Projektas įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto "Informacinė visuomenė visiems" , kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Daugiau apie e. paslaugas nuo gruodžio mėn. skaitykite atnaujintoje interneto svetainėje www.prisijungusi.lt

Duomenų šaltinis: IVPK