BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tik aukštųjų technologijų gamyba gali garantuoti aukštą pragyvenimo lygį Lietuvoje

Data

2001 11 16

Įvertinimas
0
Siekdama vystyti Lietuvos ekonomiką ir gerinti žmonių pragyvenimo sąlygas, mūsų valstybė turi rasti savo nišą pasaulio rinkoje. Lietuva turi sukaupusi didelį intelektualinį potencialą, kurį turime panaudoti kuo efektyviau, todėl Nacionalinės plėtros institutas (NPI), Mokslo ir studijų departamento užsakymu, parengė “Aukštųjų technologijų gamybos plėtojimo“ programą.

Lapkričio 15 d. 17 val. Vilniaus miesto savivaldybės Baltojoje salėje įvyko šios programos pristatymas, dalyvių ir svečių diskusija programos aktualumo šalies plėtrai tema. Tai pirma tokio pobūdžio programa mūsų šalyje.
“Aukštųjų technologijų gamybos plėtojimo“ programą pristatė programos grupės vadovas akademikas Eduardas Vilkas. Biotechnologijų, lazerinių technologijų, mechatronikos aspektais programą pristatė programos rengimo grupių vadovai: prof. Arvydas Janulaitis, prof. Ramutis Bansevičius, prof. Vytautas Ostaševičius, prof. Algis Piskaskas, praneša Nacionalinės plėtros institutas.

Šioje programoje aptariamos tik tos aukštųjų technologijų gamybos šakos, kurios Lietuvoje jau egzistuoja ir kurios perspektyvios ilgam laikotarpiui.

Nors informacinės technologijos yra neatskiriamas žinių ekonomikos atributas, kurių plėtrai šalis turi suteikti aukščiausią prioritetą. Į šią programą jos nėra tiesiogiai įtrauktos, turint galvoje, kad bus rengiama speciali programa. Tačiau programoje jai vis dėlto skirta nemažai vietos kaip svarbiam instrumentui plėtoti biotechnologiją, mechatroniką ir lazerių technologijas.

Svarbu suvokti, kad be visuomenės arba bent jos elito pasiryžimo plėtoti aukštųjų technologijų gamybą bus sunku ką pasiekti. Tas pasiryžimas turi būti tinkamai deklaruotas ir populiarinamas. Nusistatymas siekti technologinės pažangos ne tik spartins ūkio augimą, bet bus naudingas ir pačiai visuomenei tobulėti: teigiama visuomenės nuomonė apie intelektualią šalies plėtrą kels tautos pasitikėjimą savimi ir savo ateitimi, kels šalies prestižą, rašoma Nacionalinės plėtros instituto parengtoje “Aukštųjų technologijų gamybos plėtojimo“ programoje“.