BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Tekstiniai pranešimai be sienų“. Komisija rengiasi užkirsti kelią lupikavimui už tarptinkliniu ryšiu iš užsienio siunčiamus teksto pranešimus

Data

2008 08 01

Įvertinimas
0
Šiandien Europos Komisijos (EK) paskelbtais duomenimis, 2,5 mlrd. teksto pranešimų, kuriuos per metus išsiunčia po Europos Sąjungą keliaujantys tarptinklinio ryšio vartotojai, kainuoja daugiau kaip 10 kartų brangiau nei savo šalyje siunčiami trumpieji pranešimai (SMS). Todël EK rengs priemones, skirtas užtikrinti, kad vartotojai gautų naudos iš neabejotinai bendros teksto pranešimų siuntimo judriuoju ryšiu paslaugų rinkos. Komisija taip pat stengsis užtikrinti, kad tarptinklinio ryšio vartotojai, kurie naudodamiesi judriuoju ryšiu naršo internete, gavę sąskaitas nebûtų nemaloniai nustebinti.
Praëjusiais metais už telekomunikacijas atsakinga EK narë V.Reading telekomunikacijų bendroves privertë gerokai atpiginti skambučius ES gyventojams skambinant iš kitų bloko šalių. Vasario mënesį komisarë kreipësi į operatorius, kad jie savo noru sumažintų iš užsienio siunčiamų SMS kainas daugiau negu perpus - nuo 0,29 euro (1 lito) iki 0,12 euro (0,42 centų). Pagrįsdama tokį ženklų SMS kainos sumažinimą, ji rëmësi tuo, kad žinučių kaina gerokai viršija šios paslaugos teikimo savikainą. Tačiau, kaip parodë Europos reglamentavimo grupës (ERG), prižiûrinčios operatorių veiklą, duomenys, nuo tada vidutinë SMS kaina tenukrito iki 0,285 euro (0,98 lito). EK siûlys priimti įstatymų pataisas, kurios sumažintų SMS siuntimo kainą iš vienos ES šalies į kitą. Komisija ketina svarstyti siûlomas SMS kainos lubas, galinčias siekti nuo 0,11 iki 0,15 euro (nuo 0,38 lito iki 0,52 lito) ir didmeninių SMS tarifų ribas, kuriuos operatoriai taiko vienas kitam. EK naujas įstatymų pataisas pristatys rudenį ir, jeigu joms pritars Europos Parlamentas ir ES narës, pataisos įsigalios nuo kitų metų liepos mënesio.
Komisija yra pristačiusi ir naują tarptinklinio ryšio interneto svetainę, kurioje aiškiai nurodoma, kiek šiuo metu tenka mokëti užsienio vartotojams, iš kurios nors vienos iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių mobiliuoju telefonu siunčiantiems teksto pranešimus arba naršantiems žiniatinklyje.

Komisijos naujoji tarptinklinio ryšio interneto svetainë http://ec.europa.eu/roaming/
SMS tarifai http://ec.europa.eu/information_society/activities/roaming/sms/index_en.htm  

Šaltinis: EK