BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sveikiname Pasaulinės informacinių technologijų plėtros dienos proga!

Data

2013 10 24

Įvertinimas
0

Šiandien, spalio 24 d., pasaulyje minima informacinių technologijų plėtros diena. Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie technologines naujienas, didinti vadinamąjį technologinį raštingumą, spręsti informacinių technologijų plėtros problemas. Ta proga Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) pateikia keletą įdomių faktų apie internetą:

Pirmoji internetu perduota žinutė buvo „LOG“ (1960 m.).

Šiandien internetinės kameros naudojamos bendravimui, tačiau pirmoji internetinė kamera buvo naudojama stebėti kavinuką.

Pirmasis reklaminis baneris buvo įkeltas į internetą 1994 m. Jis sulaukė didelio populiarumo, kadangi žmonės negalėjo  sustoti spaudę ant reklaminio banerio.

Pasaulyje kas minutę į interneto portalą Youtube įkeliama 15 valandų trukmės vaizdo informacijos.

Norint internete esančią informaciją sutalpinti į DVD diskus, jų prireiktų virš vieno milijardo, o jei talpintumėte į BLU-RAY diskus - jų prireiktų apie 200 milijonų.

3/4 elektroninių laiškų yra nepageidaujamos elektroninio pašto žinutės (spam).

Pasaulio populiariausių interneto svetainių dešimtukas:

 1. google.com
 2. youtube.com
 3. facebook.com
 4. yahoo.com
 5. wikipedia.org
 6. live.com
 7. amazon.com
 8. msn.com
 9. bing.com
 10. blogspot.com

Lietuvoje populiariausios yra šios interneto svetainės:

 1. google.com
 2. delfi.lt
 3. gmail.com
 4. facebook.com
 5. youtube.com
 6. 15min.lt
 7. lrytas.lt

IVPK primena, kad Pasaulinė informacinių technologijų diena minima nuo 1972 m. spalio 24 d., kuomet Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja šią dieną paskelbė Pasauline informacinių technologijų plėtros diena.


Duomenų šaltinis: IVPK