Sveikiname Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga!

Data

2018 05 17

Įvertinimas
1
Social_media_H_WTISD-18_1200x627_E.png

Gegužės 17-ą dieną pasaulyje švenčiama kasmetinė Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union, ITU) paskelbė šių metų Pasaulinės informacinės visuomenės dienos temą – „Dirbtinio intelekto nauda visiems“ (angl. Enabling the positive use of Artificial Intelligence for All). ITU pažymi, kad daugiausia dėmesio bus skiriama dirbtinio intelekto potencialui, siekiant paspartinti Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslus.

Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga ITU kasmet skelbia trumpą pasaulinę IRT statistiką:

  • 70 proc. pasaulio jaunuolių (15-24 m. amžiaus) yra prisijungę prie interneto. Išsivysčiusiose šalyse 94 proc. jaunuolių naudoja internetą, tuo tarpu besivystančiose šalyse 67 proc., o mažiausiai išsivysčiusiose šalyse – 30 proc. jaunuolių.
  • Pasaulyje 71 proc. jaunuolių naudojasi internetu, tuo tarpu tik 48 proc. visų gyventojų. Daugiausia internetą naudoja jaunuoliai ir gyventojai Europoje – 80 ir 96 proc., o mažiausiai Afrikoje – atitinkamai 22 ir 40 proc.
  • Pasaulyje 53,6 proc. namų ūkių turi prieigą prie interneto. Labiausiai išsivysčiusiose šalyse 84,4 proc. namų ūkių turėjo prieigą prie interneto, o besivystančiose šalyse tik 14,7 proc. namų ūkių.
  • Per pastaruosius penkerius metus judriojo plačiajuosčio ryšio abonentų skaičius išaugo daugiau kaip 20 proc. ir 2017 m. pabaigoje siekė 4,3 milijardo abonentų.

Pasaulinė informacinės visuomenės diena visame pasaulyje švenčiama ITU iniciatyva. Pasaulinės informacinės visuomenės dienos tikslas – informuoti ir šviesti visuomenę apie galimybes, kurias visuomenėms ir ekonomikoms atveria interneto bei kitų informacinių ir ryšių technologijų (IRT) naudojimas, ir skaitmeninės atskirties mažinimo būdus. Lietuvoje Pasaulinė informacinės visuomenės diena minima nuo 2007-ųjų, kuomet  gegužės 17-oji, kaip Pasaulinė informacinės visuomenės diena, buvo įtraukta į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą.

Detaliau su ITU skelbiama 2017 m. ataskaita apie Informacinių ir ryšių technologijų faktus ir skaičius galima susipažinti čia.

Duomenų šaltinis: IVPK, ITU