Sveikiname Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga!

Data

2017 05 17

Įvertinimas
0
ivp_diena.jpg

Gegužės 17-ą dieną pasaulyje švenčiama kasmetinė Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union, ITU) paskelbė šių metų Pasaulinės informacinės visuomenės dienos temą – „Didieji duomenys dideliam poveikiui“ (angl. Big Data for Big Impact). ITU pažymi, kad šių metų tema orientuota į didžiųjų duomenų įtaką plėtrai ir siekį ištirti, kaip netobulus ir dažnai nestruktūrizuotus duomenis paversti naudinga informacija.  Įžvalgos, gautos atlikus išsamią analizę, gali svariai prisidėti prie įrodymais grįsto sprendimų priėmimo.

Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga ITU kasmet skelbia trumpą pasaulinę IRT statistiką:

  • Pasaulyje 3,2 mlrd. arba 53 proc. gyventojų vis dar nesinaudoja internetu. Didžiausia dalis, nesinaudojančių internetu, yra Afrikoje – net 75 proc. gyventojų. Europoje internetu nesinaudoja tik 21 proc. gyventojų.
  • Pasaulyje 47 proc. gyventojų naudojasi internetu. Įdomu tai, kad išsivysčiusiose šalyse gyvena 1 milijardas interneto naudotojų, tuo tarpu besivystančiose šalyse - 2,5 milijardo interneto naudotojų.
  • Pasauliniu mastu internetu aktyviau naudojasi vyrai. Labiausiai išsivysčiusiose šalyse net 82,3 proc. vyrų ir 80 proc. moterų naudojasi internetu, tuo tarpu besivystančiuose pasaulio šalyse – atitinkamai 18 ir 12,5 proc.
  • Pasaulyje 52,3 proc. namų ūkių turi prieigą prie interneto. Labiausiai išsivysčiusiose šalyse 83,8 proc. namų ūkių turėjo prieigą prie interneto, o besivystančiose šalyse tik 11,1 proc. namų ūkių.

Pasaulinė informacinės visuomenės diena visame pasaulyje švenčiama ITU iniciatyva. Pasaulinės informacinės visuomenės dienos tikslas – informuoti ir šviesti visuomenę apie galimybes, kurias visuomenėms ir ekonomikoms atveria interneto bei kitų informacinių ir ryšių technologijų (IRT) naudojimas, ir skaitmeninės atskirties mažinimo būdus. Lietuvoje Pasaulinė informacinės visuomenės diena minima nuo 2007-ųjų, kuomet  gegužės 17-oji, kaip Pasaulinė informacinės visuomenės diena, buvo įtraukta į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą.

Detaliau su ITU skelbiama 2016 m. ataskaita apie Informacinių ir ryšių technologijų faktus ir skaičius galima susipažinti čia.

Duomenų šaltinis: IVPK