BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sukurti moksleivių ir pedagogų kompiuterinio raštingumo standartai

Data

2001 11 29

Įvertinimas
0
Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo taryba pritarė Moksleivių visuotinio kompiuterinio raštingumo ir Pedagogų kompiuterinio raštingumo standartų projektams.

Moksleivių visuotinio kompiuterinio raštingumo standarto sąvoka apima ne tik mokėjimą dirbti kompiuteriu, bet ir gebėjimą taikyti informacijos technologijų priemones mokyme, mokymesi bei įgyjant dalį bendriausių informacinių įgūdžių. Standartas nusako kompiuterinio raštingumo reikalavimus, kuriuos numatoma įgyvendinti Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose iki 2006 m. Orientuojantis į standartus būtų rengiamos mokymo programos, vadovėliai, ruošiami mokytojai, planuojamas mokyklų aprūpinimas kompiuterių technika ir programine įranga, mokomosiomis programomis.

Pedagogų kompiuterinio raštingumo standartas nusako tokius reikalavimus, kaip mokėti parengti mokymui programinę įrangą, paruošti kompiuteriu tekstinę ir vaizdinę mokymo medžiagą, naudoti pagrindines interneto paslaugas ir kt. Standartas yra neatsiejama pedagogų kvalifikacinių reikalavimų dalis. Jis bus taikomas rengiant pedagogus bei mokytojams siekiant aukštesnės kvalifikacinės kategorijos, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos išplatintame pranešime.