BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sukurtas efektyvus būdas kovoti su interneto šiukšlintojais

Data

2005 10 14

Įvertinimas
0
Daugybę niekam nereikalingų laiškų išsiuntinėjantys interneto šiukšlintojai nežaidžia sąžiningai. Tai kodėl mes turėtume su tuo taikstytis? Juk yra efektyvių ir teisėtų būdų kovoti su interneto šiukšlintojais.

Pirmiausia kiekvienas interneto vartotojas turėtų susikurti elektroninio pašto dėžutę, kurios adresą žinotų tik vartotojo draugai, artimieji ar kiti patikimi asmenys. Šio elektroninio pašto adreso nereikėtų nurodinėti interneto pokalbių svetainėse, apsiperkant internetu ar duoti kam nors, kas gali jį išplatinti.

Sukūrę tokį saugų adresą jūs esate pasirengę antram etapui. Visai neseniai internete atsirado tinklalapis "Mailinator" (http://www.mailinator.com), kuris suteikia galimybę internautams nemokamai, iš anksto nesiregistruojant susikurti laikiną elektroninio pašto dėžutę.

Šios dėžutės adresą vartotojas gali pateikti registruodamasis kokiame nors interneto forume, parsisiųsdamas kokią nors rinkmeną ar naudodamasis bet kuria kita interneto paslauga, kai reikalaujama nurodyti elektroninio pašto adresą.

Vietoj to, kad pereitų ilgą registravimo procesą kurdamas "Yahoo! Mail" ar "Hotmail" pašto dėžutę, vartotojams gali susigalvoti naują adresą, kuris baigiasi "@mailinator.com". Vėliau vartotojas gali bet kada pasitikrinti naują pašto dėžutę.

Tačiau iš naujosios dėžutės nebus galima siųsti laiškų, o visos gautos žinutės bus automatiškai ištrinamos po kelių valandų.

Žinoma, "@mailinator.com". pašto dėžutė nėra saugi, nes bet kuris gerai pažįstantis jūs gali atspėti jūsų adresą. Tačiau tai tikrai yra efektyvi priemonė apsisaugoti nuo interneto šiukšlių.

"Mailinator" teikiama paslauga tapo tokia populiari, kad imta kurti ir daugiau tokių tinklapių. Jau dabar veikia "myTrashMail.com" (http://www.mytrashmail.com) paslauga, labai panaši į "Mailinator", tačiau leidžianti "šiukšlinėje" pašto dėžutėje laiškus saugoti nuo 12 valandų iki 5 dienų.

Šaltinis: ELTA