Startuoja Europos Komisijos konkursas, skirtas išrinkti geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus

Data

2015 07 21

Įvertinimas
0
email-273502_640.jpg

Europos Komisija paskelbė naują konkursą – „Europos plačiajuosčio ryšio apdovanojimus“, skirtus išrinkti penkis geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus.

Projektų metu turi būti kuriama sparčiojo, arba naujos kartos prieigos, t.y. ne mažesnės nei 30 Mb/s spartos,  interneto ryšio infrastruktūra Europos miestų, priemiesčių ar kaimo vietovėse.

Konkurse dalyvauja tiek viešosiomis lėšomis, tiek privataus sektoriaus investicijomis įgyvendinti projektai. Nugalėtojai bus renkami vadovaujantis socialinio ir ekonominio poveikio ir prieinamumo, inovatyvių verslo ir finansavimo modelių taikymo, kaštų mažinimo ir koinvestavimo, konkurencijos ir atviros prieigos, tvarumo ir paslaugų kokybės kriterijais.

Projektai konkursui gali būti teikiami iki rugsėjo 18 d.

Europos Komisijos strateginiame dokumente Europos skaitmeninėje darbotvarkėje valstybėms narėms iškeltas tikslas – kad iki 20250 metų visos valstybių teritorijos būtų padengtos 30 Mb/s spartos interneto prieiga, 50 proc. namų ūkių naudotųsi 100 Mb/s ir spartesniu interneto ryšiu.

Daugiau apie konkursą.

Duomenų šaltinis: IVPK