BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Startuoja bandomoji Atvirų duomenų portalo beta versija

Data

2020 01 16

Įvertinimas
1
Atvirų duomenų portalas.jpg

Informacinės visuomenės plėtros komitetas įgyvendina projektą „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“, kurio metu kuriamas Atvirų duomenų portalas, taip pat atliekamas projekto partnerių duomenų atvėrimas ir publikavimas Portale.

Šiandien džiaugiamės galėdami pristatyti bandomąją Portalo beta versiją. Portalo beta versija skirta būsimus portalo duomenų naudotojus supažindinti su kuriamu Portalu, sulaukti pastebėjimų bei populiarinti duomenų atvėrimo iniciatyvą.

Portalas su visais numatytais funkcionalumais bus įdiegtas 2020 m. birželio mėn. Iki to laiko Portalo beta versija bus nuolat atnaujinama ir tobulinama.

Atvirų duomenų portalas yra kuriamas kaip būsimas vieningas prieigos taškas prie visų Lietuvoje atvertų duomenų rinkinių ir suteikiantis technologines priemones atvirų duomenų tiekėjams parengti ir publikuoti atvertų duomenų rinkinių metaduomenis bei tuo pačiu suteikiantis galimybę atvirų duomenų vartotojams atlikti reikiamų duomenų rinkinių paiešką bei prieigą prie pačių atvertų duomenų rinkinių. Portalas taip pat bus sudedamoji Europos Sąjungos atvirų duomenų portalo dalis.

Portalas yra skirtas:
Viešojo sektoriaus institucijoms ir verslui, kurie Portale galės:
•    atlikti savo tvarkomų atvirų duomenų rinkinių inventorinimą,
•    planuoti atvirų duomenų rengimą,
•    formuoti duomenų rinkinių metaduomenis,
•    panaudoti portale pateikiamus duomenų transformavimo įrankius ir suformuoti atvirų duomenų rinkinius publikavimui ir naudojimui.

Atvirų duomenų naudotojams, kurie Portale galės:
•    lengvai ir patogiai rasti reikiamus duomenų rinkinius,
•    teikti pastabas dėl jau publikuotų duomenų rinkinių papildymo ar tikslinimo,
•    registruoti atvertinų duomenų poreikį,
•    dalintis inovatyviais duomenų taikymo ir analizės sprendimais bei teikti kitus pasiūlymus,
•    realaus laiko ir dažnai atnaujinamų bei papildomų rinkinių duomenis bus galima parsisiųsti naudojant API.

Portalo funkcionalumai testuojami su projekte dalyvaujančių partnerių – Nacionalinės mokėjimų agentūros, Nacionalinės švietimo agentūros, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Užimtumo tarnybos ir Valstybinės darbo inspekcijos atveriamais  duomenų rinkiniais ir jų metaduomenimis. Portale jau dabar publikuojami minėtų partnerių 300 duomenų rinkinių metaduomenys, iš jų 73 atverti atviru csv formatu. Taip pat į portalą numatoma integruoti ir kituose portaluose (pvz., Lietuvos erdvinės informacijos portalas, Finansų ministerijos Atvirų finansų informacinė sistema ir kt.) publikuojamus duomenų rinkinius.

Bandomojoje Atvirų duomenų portalo beta versijoje paskelbti atviri duomenys gali būti naudojami be apribojimų komerciniams ir nekomerciniams tikslams (naudojant duomenis būtina nurodyti informacijos šaltinį).

Jeigu turite su Atvirų duomenų portalu susijusių klausimų, pastabų ar pasiūlymų, ar norite pasidalinti gerąja patirtimi – rašykite [email protected].

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.