BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Spauda apie Interneto valdymo forumą Vilniuje

Data

2010 08 17

Įvertinimas
0
Rugsëjo viduryje Vilniaus viešbučiai negalës virkauti dël menko užimtumo. Tuo metu juose bus tiek svečių, kad net abejojama, ar visi tilps į Lietuvą skrendančiuose lëktuvuose.
Plačiausiai sëkmë šypsosis trims dešimtims Vilniaus viešbučių, kurie taps oficialiomis Jungtinių Tautų Organizacijos interneto valdymo forumo dalyvių apgyvendinimo vietomis.

Jei planų nesugriaus gamtos stichijos, šiuose viešbučiuose turëtų nelikti në vienos laisvos vietos.

Didesnius lëktuvus ruošia ir latvių bendrovë „AirBaltic”, į Vilnių ar Rygą atskraidinsianti daugiausia forumo dalyvių.

Laukia 2500 svečių

Į rugsëjo 14–17 dienomis vyksiantį interneto valdymo forumą turëtų atvykti mažiausiai 1500 užsieniečių. Rengëjai tikisi, kad šis skaičius išaugs iki 2 tûkstančių.

Tuo pačiu metu Vilniuje vyks ir Mikroskopinës odontologijos kongreso generalinë asamblëja. Rengëjai skaičiuoja, kad Vilniuje viešës daugiau nei pusë tûkstančio medikų.

Baiminasi dël vietų stygiaus

„Dalyviai aktyviai registruojasi, o mes baiminamës, kad gali bûti sunkumų dël viešbučių. Bet daugiau bëdų gali kilti dël galimybių pasiekti Lietuvą.

Juk tuo pat metu atvyksta ir medikų svečiai”, – aiškino interneto valdymo forumu besirûpinančio Informacinës visuomenës plëtros komiteto atstovë Kristina Aidietienë.

Jos spëjimu, rugsëjo viduryje Vilniaus viešbučiuose bus užimta 70 procentų vietų.

K.Aidietienës žiniomis, nemažai forumo dalyvių ketina Lietuvoje praleisti daugiau laiko – pasidairyti po mûsų šalį. Be to, dažnas į kelionę ketina leistis su šeimomis.

Daugiausia atvykëlių laukiama iš Europos šalių, tačiau dalyvių sąraše yra ir Amerikos, Australijos, Azijos, Afrikos valstybių piliečių.

Tikisi verslininkų padorumo

Rugsëjo 16–18 dienomis Vilniuje vyksiančios Mikroskopinës odontologijos kongreso generalinës asamblëjos rengëja bendrovë „Via Conventus” rûpinasi 500 atvykëlių.

„Kol kas sunkumų neturime, tačiau jų gali kilti savaitę ar dvi prieš renginį. Su viešbučiais sutarëme ir tikimës, kad jie rezervacijų neatšauks. Tačiau, žinote, verslas yra verslas”, – nerimo neslëpë „Via Conventus” vadovë Jurgita Akmantaitë.

Ji neabejoja, kad lëktuvuose, skrendančiuose į Vilnių, medikai susitiks su interneto valdymo forumo dalyviais.

Tiesa, dalis odontologų galës atriedëti traukiniu iš Maskvos – renginio dalyvių sąraše yra nemažai rusų.

Taiko mažesnes nuolaidas

Kad rugsëjis bus sëkmingas, patvirtina ir viešbučių rezervavimo sistemos. Tarkim, „Stiklių” viešbutis rugsëjo viduryje gali pasiûlyti tik pačius brangiausius kambarius.
„Esu įsitikinusi, kad tuomet bus užsakyti visi kambariai”, – sakë „Stiklių” vadybininkë Elina Gudanienë.

Iš anksto vietą užsisakęs forumo dalyvis čia galës apsistoti už maždaug 550 litų.

„Kainų nekëlëme, tačiau taikome mažesnes nuolaidas.

Be to, teiksime vežimo paslaugas”, – aiškino vadybininkë.

43 kambarių viešbučiui sostinës Senamiestyje tokie svečių antplûdžiai – ne staigmena. Jų bûna keliskart per metus.

Vilniaus viešbučio „Radisson Blu Astorija” pardavimų vadovas Vilius Vaičekauskas taip pat tikisi, kad rugsëjo viduryje visi 119 kambarių bus užimti.

Panašios svečių apgulties šis sostinës viešbutis sulaukia keliskart per metus. Tarkim, beveik pilnas „Radisson Blu Astorija” buvo šiemet birželį – tuomet vyko keletas tarptautinių renginių, kurių dalyviai įsikûrë Senamiestyje esančiame viešbutyje.

V.Vaičekauskas sakë, kad kainos rugsëjį į forumą atvyksiantiems svečiams bus 10 procentų aukštesnës nei kitu laiku.

Trečdalis pinigų – viešbučiams

Evalda Šiškauskienë

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentë

„Tikiuosi, kad tai nebus vienintelis toks pakilimas šiemet, tačiau akivaizdu, kad tai bus pikas.

Šis pavyzdys rodo, kad reikia poros tokių renginių per mënesį, ir viešbučių užimtumas džiugintų. Apie tai nuolat sakome Ûkio ministerijai. Gerai nuo to bûtų ne tik viešbučiams, bet ir restoranams, taksi bendrovëms.

Į tarptautinius renginius atvykstantys žmonës palieka 4 kartus daugiau pinigų nei paprasti turistai. Trečdalis šios sumos paprastai atitenka apgyvendinimo vietai.”


Šaltinis: "Lietuvos Rytas"