Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Skaitmeninį raštingumą skatins akcija “Pradėjau”

Data

2003 10 03

Įvertinimas
0
Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LR Vyriausybės šiandien pradeda visuomenės informavimo kampaniją “Pradėjau”. Kampanija siekiama skatinti kompiuteriais ir internetu nesinaudojančius žmones pradėti jais naudotis, o tuos, kurie naudojasi – informuoti apie esamas informacinės visuomenės galimybes, griauti neigiamus su jomis susijusius mitus.

Kampanijos metu gyventojai bus informuojami apie esamus ir būsimus nemokamus interneto centrus, el. valdžios paslaugas, naikinami mitai apie naudojimosi kompiuteriu sudėtingumą, tai, kad kompiuteriai skirti tik “vaikams ir anūkams”. IVPK direktorius Aurimas Matulis įsitikinęs, kad norą naudotis informacinėmis technologijomis slopina paplitę mitai. “Yra žmonių, įsitikinusių, kad kompiuteris reikalingas tik kaip vaikų pramoga. Esama ir kitų, ne ką mažiau paplitusių mitų, kuriuos verta paneigti, skatinant informacinės visuomenės kūrimąsi,” – teigia A. Matulis.

Kampanijos metu IVPK rengia konkursą “Naujojo knygnešio” apdovanojimams laimėti. Konkurso darbai bus pateikiami ir vertinami keturiose kategorijose:

- Gyventojams naudingi sprendimai internete (funkcionalios valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų interneto svetainės ir sprendimai);
- Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos (viešųjų interneto prieigos centrų steigimas, mokyklų, bibliotekų kompiuterizavimas, kiti projektai);
- Verslo ir mokslo bendradarbiavimo iniciatyvos (mokslo ir technologijų parkai, mokslinių tyrimų skatinimas ir naudojimas versle, kiti projektai);
- Informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme: kursai, nuotolinis mokymas, bedarbių mokymai ir kiti projektai).
- Labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelnęs žmogus. (veiklus savivaldybės, bibliotekos, mokyklos atstovas, projektų kūrėjas ir pan.)

Konkurso, kaip ir visos akcijos, tikslas – parodyti gyventojams veikiančias informacinės visuomenės iniciatyvas, kuriomis jiems tereikia pradėti naudotis. “Naujojo knygnešio” konkursas skirtas ir vertingų informacinės visuomenės kūrimo iniciatyvų skatinimui bei palaikymui.

Kampanija “Pradėjau” tęsis iki metų pabaigos. Lapkričio pabaigoje bus išrinkti ir paskelbti “Naujojo knygnešio” apdovanojimų nugalėtojai.

Galimus pretendentus motyvaciu laišku siūlykite elektroniniu adresu l.peciura@ivpk.lt

Šaltinis: IVPK