BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šįmet sulauksime milijoninio interneto vartotojo, prognozuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas

Data

2004 10 21

Įvertinimas
0
Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Vyriausybės prognozuoja, kad dar šiais metais galime sulaukti milijonojo interneto vartotojo. Tai prognozuoti leidžia ligšioliniai naudojimosi internetu augimo tempai ir aktyvus interneto naudojimas tarp vaikų ir paauglių.

Tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį buvo apie 870 tūkst. interneto vartotojų nuo 10 iki 74 metų amžiaus, tai yra neskaičiuojant jaunesnių mokyklinio amžiaus vaikų, kurie, kaip ir paaugliai, linkę naudotis internetu ir turi tam galimybes arba namie, arba mokykloje.

Rugsėjo mėnesio "TNSGallup" duomenimis, per artimiausius dvylika mėnesių kompiuterį įsigyti planuoja beveik 12 proc. šeimų.

"Tikiuosi, kad, daugėjant interneto galimybių, diegiant elektroninės valdžios ir kitas paslaugas internetas taps neatsiejama kompiuterio dalimi. Kol kas situacija, palyginti su praėjusiais metais, pasikeitė nedaug", - apgailestavo komiteto direktorius Aurimas Matulis.

Vis dar daugiau nei pusė (56 proc.) interneto neturinčių namų ūkių teigia, kad interneto ryšys jiems nereikalingas.

Pasak A. Matulio, tikėtina, kad šįmet namų segmentas taps vienu iš interneto vartotojų skaičiaus augimo katalizatorių.

Pagrindinės Lietuvos interneto vartotojo, kuris juo naudojasi namuose, charakteristikos: tai jaunas (internetu naudojasi 40 proc. 15-24 metų amžiaus žmonių), daugiau nei 1000 litų asmeninių pajamų gaunantis (57 proc. tokias pajamas turinčių žmonių turi asmeninį kompiuterį, 28 proc. įsivedę internetą), viename iš didžiųjų miestų gyvenantis (19 proc. didžiųjų miestų gyventojų turi interneto ryšį namuose; kaimo vietovėse internetą įsivedę 2 proc. namų ūkių) vyras arba moteris.

Šaltinis: ELTA