BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiandien vyksta tarptautinė konferencija "EUROPOS KALBOS TECHNOLOGIJŲ AMŽIUJE: QUO VADIS?"

Data

2012 11 14

Įvertinimas
0

Šiandien, 2012 m. lapkričio 14 d., Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure, vyksta konferencija "EUROPOS KALBOS TECHNOLOGIJŲ AMŽIUJE: QUO VADIS?".

Konferencijos tikslas − aptarti iššūkius ir problemas, su kuriomis kalbos susiduria sparčiai besikeičiančiame skaitmeniniame amžiuje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas mažosioms Europos kalboms, tokioms kaip lietuvių kalba, kurioms ypač reikia paramos ne tik diegiant kalbos technologijas, bet ir kuriant ateities strategiją. Taip pat bus pristatyta Europos Komisijos ir META-NET inicijuota Europos kalbų Baltųjų knygų serija bei naujausi pastaruoju metu įvairiose Europos šalyse vykę su šia iniciatyva susiję renginiai.

Didžiųjų kalbų konkurencija skaitmeninėje erdvėje yra didelė grėsmė mažesnėms kalboms. Tik suvienijus visuomenės, mokslininkų, politikų pastangas, Europos Sąjungos struktūrinę paramą ir vieningą nacionalinę strategiją galima tikėtis kalbų technologijų proveržio ir mažai kalbėtojų turinčiose Europos Sąjungos šalyse. Daugiakalbystė yra pats vertingiausias Europos istorijos palikimas − kiekvieną dieną mes bendraujame įvairiomis kalbomis. Taigi, ar galėsime išgirsti vieni kitus Europoje kalbėdami kiekvienas tik savo gimtąją kalba?

META-NET atliktas tyrimas parodė, kad skaitmeninis amžius daugiakalbei Europai atnešė ne tik išbandymus, bet ir naujas neišnaudotas galimybes.

Konferencijoje dalyvaus Lietuvos ir kitų Europos valstybių mokslo institucijų atstovai, kalbų technologijų ekspertai, politikai - visi, kam rūpi daugiakalbės Europos kalbų ir kultūrų problemos bei perspektyvos technologijų amžiuje.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė šioje konferencijoje skaitys pranešimą "Europos Sąjungos struktūrinė parama lietuvių kalbai informacinėje visuomenėje".

Konferencijos dalyvių registracija internete: http://www.lki.lt/konferencija/index_lt.php?meniu=registracija

Daugiau informacijos apie konferenciją interneto puslapyje: http://www.lki.lt/konferencija/index_lt.php?meniu=pradinis

 

Duomenų šaltinis: Lietuvių kalbos institutas.