BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiandien minima Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena

Data

2021 05 17

Įvertinimas
3
Tarptautinė telekomunikaciju ir informacinės visuomenės diena.jpg

Gegužės 17-ą dieną pasaulyje švenčiama kasmetinė Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (angl. International Telecommunication Union, ITU) paskelbė šių metų Pasaulinės technologijų ir informacinės visuomenės dienos temą – „Skaitmeninės transformacijos spartinimas iššūkių metu“ (angl. Accelerating Digital Transformation in challenging times). ITU pažymi, kad krizė dėl Covid-19 ligos ne tik parodė informacinių ir ryšių technologijų svarbą visuomenės gyvenime, tačiau ir parodė ypatingai skaitmeninę nelygybę tarp šalių ir jų viduje. Todėl ITU pabrėžia, kad ypatingai svarbu spartinti skaitmeninę transformaciją ir siekti pagrindinių „Prisijunkite 2030” darbotvarkės tikslų: augimas, įtraukimas, tvarumas, inovacijos ir partnerystė.

ITU skelbiama pasaulinė informacinių ir ryšių technologijų naudojimo statistika rodo, kad:
•    2019 m. pasaulyje 57 proc. namų ūkių namuose turėjo prieigą prie interneto. Tuo tarpu pasaulyje 72 proc. namų ūkių mieste turėjo namuose prieigą prie interneto, o kaimo vietovėse tik 37 proc. namų ūkių.
•    2020 m. pasaulyje beveik 85 proc. gyventojų turėjo galimybę naudotis 4G judriojo ryšio tinklu. Pasaulyje 95 proc. miesto gyventojų turėjo galimybę naudotis 4G judriojo tinklo ryšiu, tuo tarpu kaimo vietovėse - 71 proc.
•    2019 m. pasaulyje internetu naudojosi šiek tiek daugiau kaip pusė (51 proc.) gyventojų, tačiau daugiau internetas naudojamas jaunimo tarpe - 69 proc. jaunų žmonių (15-24 m. amžiaus) naudojosi internetu.
•    2019 m. vis dar pasaulyje daugiau vyrų naudojosi internetu – 55 proc., tuo tarpu moterų – 48 proc.

Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena visame pasaulyje švenčiama ITU iniciatyva. Pasaulinės telekomunikacijų ir informacinės visuomenės dienos tikslas – informuoti ir šviesti visuomenę apie galimybes, kurias visuomenėms ir ekonomikoms atveria interneto bei kitų informacinių ir ryšių technologijų naudojimas, ir skaitmeninės atskirties mažinimo būdus. Ši diena pasaulyje minima jau 52-ąjį kartą.

Duomenų šaltinis. ITU