BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiandien minima Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena

Data

2020 05 17

Įvertinimas
0
ICT diena 2020.jpg

Gegužės 17-ą dieną pasaulyje švenčiama kasmetinė Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (angl. International Telecommunication Union, ITU) paskelbė šių metų Pasaulinės technologijų ir informacinės visuomenės dienos temą – „Prisijunkite 2030: IRT darnaus vystymosi tikslams“ (angl. Connect 2030: ICTs for the Sustainable Development Goals (SDGs)). ITU pažymi, kad daugiausia dėmesio bus skiriama specialiems sprendimams, įgalinantiems IRT,  ir atsirandančioms tendencijoms, kurios skatintų ekonominį, aplinkos ir socialinį tvarumą, tokiu būdu prisidedant prie penkių pagrindinių „Prisijunkite 2030” darbotvarkės tikslų: augimas, įtraukimas, tvarumas, inovacijos ir partnerystė.

ITU skelbiama pasaulinė informacinių ir ryšių naudojimo statistika rodo, kad 2019 m.:

•    53,6 proc. pasaulio gyventojų naudojasi internetu. Išsivysčiusiose šalyse 86,6 proc. gyventojų naudoja internetą, tuo tarpu besivystančiose šalyse 47 proc., o mažiausiai išsivysčiusiose šalyse – 19,1 proc. gyventojų.
•    Vis dar pasaulyje daugiau vyrų naudojasi internetu – 58 proc., tuo tarpu moterų – 48 proc.
•    Pasaulyje 57 proc. namų ūkių turi prieigą prie interneto. Labiausiai išsivysčiusiose šalyse 87 proc. namų ūkių turėjo prieigą prie interneto, o mažiausiai išsivysčiusiose šalyse tik 11,8 proc. namų ūkių.
•    Net 93 proc. pasaulio gyventojų turi galimybę naudotis mobiliuoju ryšiu, tačiau šiuo ryšiu naudojasi tik 53 proc.

Pasaulinė telekomunikacijų ir informacinės visuomenės diena visame pasaulyje švenčiama ITU iniciatyva. Pasaulinės telekomunikacijų ir informacinės visuomenės dienos tikslas – informuoti ir šviesti visuomenę apie galimybes, kurias visuomenėms ir ekonomikoms atveria interneto bei kitų informacinių ir ryšių technologijų naudojimas, ir skaitmeninės atskirties mažinimo būdus. Ši diena pasaulyje minima jau 51-ąjį kartą.

Duomenų šaltinis. ITU