BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savivaldybės žengia didesnės demokratijos link

Data

2015 08 28

Įvertinimas
0
monitor-862116_1280.jpg

Jau užbaigta įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojama priemonė „Elektroninė demokratija: regionai“. Siekiant įgyvendinti tikslą – sudaryti platformą, kurioje asmenys galėtų reikšti nuomonę savivaldybės gyvenimo klausimais bei teikti pastabas – įgyvendinti net 47 projektai, sukurtos įvairios elektroninės paslaugos.

Nuo šiol daugelio savivaldybių gyventojai gali naudotis įstaigos teikiamomis ir administruojamomis paslaugomis internetu. Skatinant demokratiją, internetu galima stebėti savivaldybių Tarybų posėdžius, pareikšti savo nuomonę apie svarstomus ir priimamus sprendimus bei teikti kitus pasiūlymus. Taip pat veikia diskusijų forumai.

Savivaldybėse sukurtos ir įdiegtos informacinėmis ir ryšių technologijomis grįstos elektroninės priemonės, skirtos elektroninės demokratijos plėtrai. Vienas iš pagrindinių šių projektų tikslų – didinti Lietuvos rajonų savivaldybių veiklos skaidrumą, atskaitomybę, sprendimų priėmimo kokybę, stiprinti bendruomeniškumą ir naujas politinės raiškos formas. Dažniausiai buvo kuriamos ir diegiamos savivaldybių tarybos posėdžių vaizdo ir garso, balsavimo, informacijos automatinio perdavimo ir transliavimo, gyventojų nuomonės fiksavimo, palyginimo, teisės aktų  komentavimo elektroninės paslaugos. Sukurtos el. priemonės rinkėjui  leis užfiksuoti jų nuomonę įvairiais savivaldybių tarybų svarstomais ir priimamais nutarimais ir palyginti pateiktą nuomonę su politinių partijų ir atskirų tarybos narių išreikšta valia vienu ar kitu klausimu, pagal rinkėjo pateikta nuomonę peržiūrėti sureitinguotą politinių partijų ir tarybos narių sąrašą, nuo geriausiai iki prasčiausiai atstovaujančių pilietį. Taip pat savivaldybių interneto svetainėse sukurtos  galimybės piliečiams komentuoti teisės aktų projektus, diskutuoti, keistis nuomonėmis, stebėti ar peržiūrėti sprendimų priėmimo procesą Elektroninės demokratijos priemonėmis siekiama remti elektroninių sistemų, leidžiančių reikšti pilietinę nuomonę įvairiais valstybiniais ar regioniniais klausimais, kūrimą; plėtoti priemones, leidžiančias Lietuvos gyventojams daugiau sužinoti apie su jų gyvenimu susijusius valdžios sprendimus ir teikti pastabas teisės aktų projektams, diskutuoti, keistis nuomonėmis, balsuoti ir kurti priemones, įtraukiančias jaunimą į jų socialinę aplinką.

Duomenų šaltinis: IVPK