BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Š. m. spalio 6-7 dienomis Lietuvos Respublikos Seime vyksta tarptautinë konferencija „Nuo lietuviškojo žinojimo link globaliojo konkurencingumo: Lisabonos strategiją atnaujinant“

Data

2005 10 07

Įvertinimas
0
Lietuvos Respublikos Seimas, Informacinës visuomenës plëtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybës, Asociacija Žinių ekonomikos forumas ir Mykolo Romerio universitetas organizuoja tradicinę žinių ekonomikos plëtrai skirtą tarptautinę konferenciją „Nuo lietuviškojo žinojimo link globaliojo konkurencingumo: Lisabonos strategiją atnaujinant”, kuri vyksta š. m. spalio 6-7 d.

Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau nei 150 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių: politikai, verslo strategai, ekspertai, mokslininkai ir visuomeninių organizacijų atstovai, taip pat Europos Sąjungos institucijų specialistai.

Ši konferencija – tai išskirtinë galimybë aptarti kompleksinius Lietuvos augimo veiksnius ir žinių ekonomikos perspektyvas Lietuvoje, pasikeisti žiniomis apie pažangiausią skirtingų Europos regionų ekonomikos ir valdymo patirtį, naujausius inovacinių ûkio šakų pasiekimus, pagilinti profesinę patirtį, užmegzti naujus kontaktus. Svarbiausia tarptautinës konferencijos tema yra žinių ekonomikos plëtros keliai ir galimybës. Tai bendras europinis siekis, kurį apibrëžia Lisabonos strategija. Ši tema itin svarbi naujosioms Europos Sąjungos narëms žengiant pažangos ir inovacijų keliu bei siekiant tapti moderniomis valstybëmis.

Pasaulinis konkurencingumas ir darni ekonominių procesų plëtra šalyje gali bûti pasiekta tik kaip kelių varomųjų veiksnių sąveika: transformuojant viešojo valdymo struktûras ir politinių sprendimų modelius bei metodus; kuriant moksliosios visuomenës modelį ir tobulinant mokymąsi visą gyvenimą; taip pat ugdant pilietines vertybes ir kuriant socialinį kapitalą. Todël numatoma, kad konferencijos metu kompetentingi užsienio bei Lietuvos pranešëjai supažindins dalyvius su šiomis aktualijomis, o paralelinëse konferencijos sesijose vyksiančios diskusijos leis įsigilinti į kylančias nûdienos problemas.

Pagrindinës konferencijos temos:

1. Viešojo valdymo bûdo kaita ir vaidmuo plëtojant nacionalinį ir regioninį konkurencingumą. Kaip daugiapakopis valdymas lemia ekonominius procesus?

2. Mokymosi visą gyvenimą principai: nuo A iki Z. Investicijos į moksliąją visuomenę.

3. Pilietinë visuomenë, darbas ir socialinis kapitalas. Kaip socialinis kapitalas skatina konkurencingumą?

4. Lisabonos strategija – Lietuvos namų darbai ir pasaulinë patirtis.

Šaltinis: ŽEF, IVPK