BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rengiamas tradicinis „Naujojo knygnešio“ konkursas

Data

2005 12 16

Įvertinimas
0
Siekdamas skatinti sumanymus ir iniciatyvas informacinės visuomenės vystymo srityje- Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK) kartu su Šiaurės miestelio technologijų parku organizuoja jau trečiąjį kasmetinį „Naujojo knygnešio“ konkursą.

„Šiais metais mus džiugina gautų paraiškų skaičius, kurių gavome net 63. Džiugina ir pačių projektų kokybė. Pastaraisiais metais vyksta daug reikšmingų pokyčių, kurie teigiamai stimuliuoja ir skaitmeninio turinio plėtrą. Tikiuosi, kad sėkmingai panaudojus ES struktūrinių fondų lėšas, skirtas informacinės visuomenės plėtrai ir sėkmingai įgyvendinant el. valdžios projektus, kitąmet turėsime dar daugiau puikių iniciatyvų, vertų „Naujojo knygnešio“ vardo.“, įsitikinęs Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorius Aurimas Matulis.

Dėl “Naujojo knygnešio 2005” konkurso nugalėtojo vardo buvo varžomasi penkiose kategorijose:
1. Gyventojams naudingi sprendimai internete;
2. Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos;
3. Verslo ir mokslo bendradarbiavimo iniciatyvos;
4. Informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme;
5. Labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelnęs žmogus (nacionaliniu mastu ir regioniniu mastu).

Tokių konkursų, kaip „Naujasis knygnešys“ rengimą įtakoja vis didėjantis gyvenimo tempas bei gyventojų užimtumas, skatinantis ieškoti vis naujų sprendimų, galinčių patenkinti visuomenės poreikius kuo patogiau surasti reikiamą informaciją ir kuo efektyviau ją įsisavinti. Konkurso metu buvo renkami žmonės, bendruomenės, iniciatyvos ir interneto sprendimai, labiausiai šiemet prisidėję prie informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje.
Šiųmetiniame „Naujojo knygnešio“ konkurse dalyvavo daugiau kaip pusšimtis dalyvių: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie LR vidaus reikalų ministerijos, Visuomeninė organizacija “Kitoks varniukas”, Lietuvos darbo birža, UAB "Interaktyviosios komunikacijos sprendimai", Matematikos ir informatikos institutas, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir daugelis kt.

Pateiktas paraiškas vertino 11 ekspertų komisija, sudaryta iš valstybinių institucijų ir įstaigų, žiniasklaidos ir akademinio sluoksnio atstovų.
Nugalėtojams bus įteiktos skulptoriaus Kęstučio Koiros sukurtos simbolinės statulėlės. Jose knygos lapų lakštai išdėstyti taip, kad žvelgiant iš viršaus matome naujųjų technologijų simbolį – raidę “@” (“Eta”). Tokiu būdu yra siekiama tradicines švietimo ir progreso vertybes pavaizduoti šiuolaikiškai, novatoriškai. „Naujojo knygnešio“ konkursas – tai tiltas jungiantis mūsų senąsias tautos vertybes su šiuolaikinėmis technologijomis.
Šio konkurso dalyvių paskatinimo bei laimėtojų apdovanojimo ceremonija įvyks 2005 m. gruodžio 20d. 11val. Verslo centre “Europa” (Konstitucijos pr.7, 31 aukštas), Vilniuje.

Informacija parengė:
Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV,
tel.: 266 51 61, faks.: 266 51 80