BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


RAIN – interneto galimybës atokiausiose šalies gyvenvietëse

Data

2008 08 28

Įvertinimas
0
Internetas tapo įprasta, kasdiene mûsų gyvenimo dalimi. Tačiau yra žmonių, kurie dar në sykio gyvenime nëra naudojęsi internetu. Šiandien tai – viena didžiausių miesto ir kaimo atskirties priežasčių.

Projekto RAIN sëkmingas įgyvendinimas

Rugpjûčio 28 d. Vilkaviškio savivaldybës salëje Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius iškilmingai pasirašys projekto "Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN" sëkmingo įgyvendinimo ir užbaigimo aktą. Šio projekto tikslas – įgyvendinant Lietuvos Respublikos plačiajuosčio ryšio strategiją atverti kaimiškųjų vietovių gyventojams naujausias bendravimo, mokymosi, tobulëjimo galimybes. Taip sëkmingai sprendžiama skaitmeninës miesto ir kaimiškųjų vietovių atskirties problema. Tai iš esmës paspartino žinių ir informacinës visuomenës plëtrą visoje Lietuvoje.

Renginio metu iš Lietuvos Respublikos Vyriausybës rûmų per RAIN tinklą, naudojant vaizdo ryšį, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas bendraus su iškilmingos ceremonijos dalyviais, esančiais Vilkaviškio savivaldybëje.

Žurnalistai kviečiami dalyvauti Vilkaviškio savivaldybës posëdžių salëje (S. Nëries g. 1, Vilkaviškis) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybës rûmų 413 posëdžių salëje (Gedimino pr. 11, Vilnius) nuo 12.00 iki 13.30 val. vyksiančiame renginyje.

RAIN tinklo apimtys

Projektas įgyvendinamas 2005–2008 metais, jo vertë – 75 mln. litų. Projektas finansuotas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lëšomis.

Nutiesta 3 357 kilometrai šviesolaidinių kabelinių linijų, įrengta 509 RAIN tinklo mazgai, kuriais 467 kaimiškosios seniûnijos sujungtos su 51 savivaldybe, prie šviesolaidinës infrastruktûros prijungta 330 mokyklų. Bendra RAIN tinklo aprëptis – per 300 000 šalies kaimiškųjų vietovių gyventojų.

Projektą įgyvendino partneriai: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Matematikos ir informatikos institutas, viešoji įstaiga "Plačiajuostis internetas".

Naujos galimybës kaimiškųjų vietovių gyventojams

Dabar seniûnijų darbuotojai gali naudotis net keliomis specialiomis informacinëmis sistemomis: pasëlių deklaravimo, socialinës paramos, gyvenamosios vietos deklaravimo, dokumentų ir užduočių valdymo. Ûkininkai, prieš dvejus metus pradëję deklaruoti pasëlius tiesioginëms išmokos gauti, susidûrë su įvairiais sunkumais – informacinë sistema tuomet veikë labai lëtai, dažnai strigdavo dël pernelyg mažo duomenų perdavimo greičio. Šiuo metu tokių problemų neiškyla.

Kai seniûnijose atsirado galimybë naudotis socialinës paramos informacine sistema, socialiai remtiniems asmenims nebereikia vargintis ir vykti į Socialinës paramos ir rûpybos skyrių savivaldybëje, nes visi duomenys, reikalingi socialinei išmokai gauti, yra patikrinami pačioje seniûnijoje. Tai leidžia taupyti laiką ir pinigus.

Europietiška mokykla regionuose

Kita ypač svarbi plačiajuosčio tinklo RAIN suteikiama galimybë – tai modernus ryšys kaimiškųjų vietovių mokyklose. Turëdami greitą ir kokybišką internetą, mokytojai drauge su mokiniais jau dabar naudoja modernias centralizuotas mokymo priemones, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir mainų programose, bendrauja su užsienio lietuvių vaikais. Mokyklų bibliotekose vakarais organizuojami mokymai suaugusiems, užsiëmimai žmonëms su negalia.

Kokybë augs, kainos mažës

Naujos galimybës atsiveria kaimo gyventojams vietovëse, kuriose sukurta RAIN plačiajuosčio ryšio infrastruktûra. Ryšio operatoriai, naudodami RAIN tinklą, teikia vartotojams paslaugas, todël valstybës ir savivaldos institucijos, verslo įmonës ir gyventojai gali pasirinkti paslaugos tiekimo operatorių ir prašyti sparčiojo interneto, greito duomenų perdavimo, vaizdo telefonijos ar internetinës televizijos paslaugų. Taip skatinama operatorių tarpusavio konkurencija, todël didëja paslaugų apimtys, gerëja kokybë ir mažëja kainos. Siekiant užtikrinti vienodas galimybes naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis visiems Lietuvos gyventojams, valstybës ir savivaldos institucijoms ir verslo įmonëms, yra parengtas tęstinis RAIN tinklo plëtros projektas, kurio aprëptis – likusieji daugiau kaip 600 000 nutolusių vietovių gyventojų. Įgyvendinus šį RAIN tinklo plëtros projektą, Lietuvoje bus panaikinta skaitmeninë miesto ir kaimo atskirtis.

Šaltinis: Plačiajuostis internetas