BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prognozuojamas interneto skvarbos Centrinėje ir Rytų Europoje augimas

Data

2001 12 03

Įvertinimas
0

Tyrėjų „Yankee Group“ atliktos analizės duomenimis, per ateinančius 5 metus interneto skvarba Centrinės ir Rytų Europos namų ūkiuose sparčiai augs – prognozuojamas jos padidėjimas nuo dabartinių 5% iki 21% 2005 m.

Tačiau nepaisant spartaus augimo, įtinkintų namų ūkių dalis Centrinėje ir Rytų Europoje bus gerokai mažesnė, nei Vakarų Europoje. Be to, interneto plėtros tempai Centrinės ir Rytų Europos šalyse skirsis priklausomai nuo gyventojų grupės.

Tyrėjų nuomone, nepaisant to, kad Rytų Europos šalys labai entuziastingai vertina interneto plėtrą, ir rytų europiečiai daugumoje yra išsilavinę ir techniškai raštingi, šiame regione nenumatoma masinė interneto rinkos plėtra, kuri būdinga Vakarų Europai. Pagrindinės kliūtys yra žemos namų ūkių pajamos, vangios telekomunikacijų sektoriaus reguliavimo reformos bei pajamų skirtumai, dėl kurių daugumai namų ūkių internetas išlieka pernelyg brangus.

Prognozuojama, kad perspektyviausios interneto plėtros požiūriu valstybės yra Čekijos Respublika, Estija, Vengrija, Lenkija ir Slovėnija. Tokios šalys, kaip Bulgarija ir Rumunija, gerokai atsilieka, nors ir šiose valstybėse stebimas interneto vartojimo augimas.

Manoma, kad Centrinės ir Rytų Europos šalims dar gana nauja sritis yra „verslas-klientui“ (B2C) el. komercija; pagrindinės to priežastys – žemos pajamos, nepasitikėjimas internetu bei mokėjimo mechanizmų (tokių kaip kreditinės kortelės) trūkumas.

Iš kitos pusės, svarbiausios valstybinės reguliavimo programos, aukštas AK skvarbos lygis įstaigose, pastovus telekomų infrastruktūros tobulėjimas, didelės išorinių finansų ir ekspertizės apimtys lemia interneto skvarbos Centrinėje ir Rytų Europoje augimą.

Šaltinis: europemedia.net; ivpk.lt