BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta nutarimo projektui dėl neteisėtu būdu įgytos informacijos panaikinimo

Data

2007 08 22

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybės posėdžio metu buvo pritarta nutarimo projektui „Dėl galimybės pasiekti neteisėtu būdu įgytą, suskurtą, pakeistą ar naudojamą informaciją panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau - Nutarimo projektas).

Nutarimo projektu siekiama reglamentuoti galimybės pasiekti neteisėtu būdu įgytos, suskurtos, pakeistos ar naudojamos informacijos panaikinimo procedūrą, nustatyti kriterijus, kada informacinės paslaugos teikėjas laikomas sužinojęs apie neteisėtą informacinės visuomenės paslaugos gavėjo veiklą arba apie tai, kad paslaugos gavėjo pateikta informacija įgyta, sukurta, pakeista ar naudojama neteisėtu būdu.

Nutarimo projektas parengtas įgyvendinant LR informacinės visuomenės paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 65-2380) 14 straipsnio 3 dalį, kurioje teigiama, kad Vyriausybė arba jos įgaliota institucija nustato galimybės pasiekti neteisėtu būdu įgytos, sukurtos, pakeistos ar naudojamos informacijos panaikinimo tvarką, taip pat kriterijus, kada paslaugos teikėjas laikomas sužinojęs apie neteisėtą paslaugos gavėjo veiklą arba apie tai, kad paslaugos gavėjo pateikta informacija įgyta, sukurta, pakeista ar naudojama neteisėtu būdu.

Informacinės visuomenės paslaugos aprėpia įvairią ekonominę veiklą, atliekamą prisijungus prie elektroninių ryšių tinklo, ypač prekių pardavimą internetu. Tai nėra vien paslaugos, dėl kurių sutartys sudaromos internetu, joms priskiriamos ir tos paslaugos, už kurias jų gavėjai nemoka, pavyzdžiui, informacijos teikimo internetu paslaugos, priemonės informacijos paieškai, paslaugos, kurias sudaro informacijos perdavimas ryšių tinklais, prieigos prie ryšių tinklo suteikimas arba paslaugos gavėjo pateiktos informacijos publikavimas internete. Veikla, kuria dėl jos pobūdžio negalima verstis nuotoliniu būdu arba elektroninėmis priemonėmis, pavyzdžiui, įmonės auditas arba medicininė konsultacija, kai reikia atlikti medicininę paciento apžiūrą, pagal įstatymą nėra informacinės visuomenės paslaugos.

Šaltinis: IVPK