BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prezidentas V. Adamkus ragina drąsiau kurti žinių visuomenę Lietuvoje

Data

2008 06 10

Įvertinimas
0
Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Žinių visuomenės tarybos posėdyje.

Posėdyje buvo aptartas valstybės vaidmuo kuriant žinių visuomenę, balsavimo internetu įgyvendinimas Lietuvoje ir kitos aktualijos.

Žinių visuomenės tarybai buvo pristatytos techninės galimybės balsavimo internetu sistemai Lietuvoje įdiegti, analogiškų sistemų diegimo patirtis užsienyje ir elektroninio balsavimo plėtros perspektyvos.

Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad balsavimo internetu įgyvendinimui pakanka techninių sprendimų ir moderniųjų technologijų naujovių. Valstybės vadovo nuomone, apie būsimus balsavimo sistemos pokyčius turėtų būti diskutuojama kur kas plačiau, nes juos įgyvendinti bus galima tik pritarus visuomenei.

„Privalome siekti mąstysenos persilaužimo, nebijoti rizikos ir įveikti naujųjų technologijų baimę, - sakė Prezidentas. – Turime drąsiai žvelgti į ateitį ir priimti būtinus drąsius sprendimus.“

Posėdžio dalyviai aptarė ir valstybės vaidmenį žinių visuomenės kūrimo procese. Susitikime buvo pabrėžta, kad tinkamas biudžeto ir žmogiškųjų išteklių klausimų sprendimas sustiprintų valstybės indėlį į žinių visuomenės plėtrą. Tam būtina tobulinti į rezultatus orientuotą programinį biudžetą ir siekti efektyviau naudoti žmogiškuosius išteklius.

Prezidento V.Adamkaus nuomone, politikai privalo laikytis savo priimtų įstatymų ir atsakingai formuoti būsimą valstybės biudžetą.

„Pernai priimto Fiskalinės drausmės įstatymo nuostatos yra labai svarbios užtikrinant tolesnį į rezultatus orientuoto programinio biudžeto diegimą“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Žinių visuomenės tarybos posėdyje dalyvavo Seimo, Vyriausybės, ministerijų ir kitų atsakingų valdžios institucijų pareigūnai, visuomeninių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, verslininkai.

Šaltinis: Prezidento kanceliarija, IVPK