BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pradedami Lietuvos atvirų duomenų portalo kūrimo darbai

Data

2019 06 14

Įvertinimas
0
adp.jpg

Informacinės visuomenės plėtros komitetas pasirašė su paslaugų tiekėjais UAB „Atea“ ir UAB „i.Tree Lietuva“ sutartis dėl Lietuvos atvirų duomenų portalo sukūrimo ir jo užpildymo atvirų duomenų rinkiniais.  Portalas kuriamas įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“.

Šis portalas skirtas centralizuotam Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų tvarkomų duomenų atvėrimui, kad verslas ir visuomenė galėtų juos gauti be išankstinių sąlygų ir patogiai bei toliau pakartotinai naudoti.

Numatoma, kad sukurtą Lietuvos atvirų duomenų portalą pirmiausia papildys projekto partnerių, t. y. Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Švietimo informacinių technologijų centro, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybės darbo inspekcijos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro parengti atvirų duomenų rinkiniai bei į portalą bus perkelti Informacijos rinkmenų sąraše esantys metaduomenys. Taip pat portalas bus integruotas su Europos Sąjungos atvirų duomenų portalu www.europeandataportal.eu. Įdiegus portalą, visos institucijos galės pateikti atveriamų duomenų rinkinių metaduomenis ir duomenų rinkinius portale.

Tikimasi, kad įgyvendinus šiuo metu vykdomus Atvirų duomenų portalo sukūrimo ir atvirų duomenų formavimo metodologinių ir teisinių priemonių įgyvendinimo projektus, pavyks ženkliai pagerinti Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo brandos lygį ir pateikti visuomenei jau mašininiam apdorojimui pritaikytus atvirų duomenų rinkinius.

Duomenų šaltinis. IVPK