BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Plačiajuostis pasieks dar 180 gyvenviečių

Data

2012 07 09

Įvertinimas
0

Padidinus projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) apimtis, bus nutiesta dar apie 1000 km šviesolaidinių kabelinių linijų, kuriomis plačiajuostis ryšys taps prieinamas dar 180 gyvenviečių, esančių
kaimiškosiose šalies vietovėse.

Įgyvendinant RAIN-2 projektą, jau suformuotas 4915 km šviesolaidinių linijų tinklas, prie kurio prijungtos 775 gyvenvietės, 1485 operatorių mazgai, 567 mokymo įstaigos, 517 bibliotekos ir 331 viešasis interneto centras.

„Tai, kad numatytos projekto apimtys netenkina esamos situacijos, tapo aišku įpusėjus projektui, kai iš ryšio operatorių ir valstybės bei viešojo sektoriaus institucijų gavome prašymus prie plačiajuosčio ryšio infrastruktūros prijungti dar apie 1000 objektų. Svarbu
tai, kad šie objektai yra ekonominiu požiūriu privačioms investicijoms nepatraukliose, nuošaliose vietovėse, kurių prijungimo investicijos yra labai didelės, dėl to elektroninių ryšių operatoriai nėra suinteresuoti investuoti į plačiajuosčio ryšio tinklus, kad galėtų šiose vietovėse teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas“, – situaciją komentavo RAIN-2 projekto koordinatorius Vytautas Tvaronavičius.

Plačiajuosčio ryšio paslaugos yra vienas pagrindinių veiksnių, padedančių vietos bendruomenėms pritraukti verslą, kurti nuotolinio darbo galimybes, teikti sveikatos priežiūros paslaugas bei gerinti švietimo ir viešąsias elektronines paslaugas kaimiškosiose šalies vietovėse.

„Įvertinę tai, kad nutiestos papildomos šviesolaidinės linijos ženkliai išplės plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą kaimiškosiose vietovėse, sudarys galimybę dar daugiau gyventojų naudotis šiuolaikinėmis ryšio technologijomis ir taip tiesiogiai prisidės prie skaitmeninės atskirties tarp miestų ir kaimiškųjų vietovių gyventojų mažinimo, pritarėme siūlymui padidinti projekto RAIN-2 apimtį ir skyrėme papildomą finansavimą tinklo kūrimo darbams. Gerai išplėtota bazinė plačiajuosčio interneto ryšio infrastruktūra sudarys sąlygas
nutolusiose vietovėse esantiems namų ūkiams, verslo įmonėms, viešojo sektoriaus įstaigoms naudotis sparčiu internetu“, – sakė Ieva Žilionienė, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja.

Pasirašius projekto finansavimo sutartį, papildomiems projekto darbams įgyvendinti skirta apie 35,8 mln. Lt iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.

Susumavus tai, kas jau padaryta ir kas dar bus papildomai įgyvendinta, iš viso Lietuvą išraizgys ne mažiau kaip 5500 km šviesolaidinių linijų, o plačiajuostis ryšys pasieks 950 gyvenviečių.

Verta paminėti, jog RAIN-2 šviesolaidinė infrastruktūra kuriama atviros prieigos ir technologinio neutralumo principu, todėl visiems ryšio operatoriams yra ir bus sudarytos vienodos sąlygos teikti savo paslaugas naudojantis sukurtu tinklu – taip siekiama skatinti konkurenciją kaimiškosiose vietovėse.

Projektą RAIN-2 įgyvendina Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“.

Duomenų šaltinis: viešoji įstaiga "Plačiajuostis internetas".