BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmasis Lietuvoje žinių ekonomikos branduolys "Saulėtekio slėnis" kuriasi ir internete

Data

2003 09 16

Įvertinimas
0
Nuo šiol naujausią informaciją apie Vilniuje, Saulėtekyje besikuriantį pirmąjį žinių ekonomikos branduolį "Saulėtekio slėnis" bus galima rasti ir internete www.sunrisevalley.lt. Naujojo tinklapio lankytojams čia bus pateikiamos naujienos ne tik apie "Saulėtekio slėnio" projekto eigą, bet ir apie kitus pasaulyje veikiančius žinių ekonomikos branduolius bei aukštųjų technologijų aktualijas, teigiama išplatintame pranešime.

Pasak viešosios įstaigos "Saulėtekio slėnis" direktoriaus Andriaus Bagdono, žinių ekonomikos branduoliai visame pasaulyje tampa bene svarbiausia ašimi, aplink kurią sukasi naujoji ekonomika. "Tikimės, kad kol kas virtualusis "Saulėtekio slėnis" dar labiau paspartins žinių ekonomikos plėtrą šalyje, o tuo pačiu taps patikimu įrankiu bendradarbiauti, keistis naujienomis bei nuomonėmis ir taip prisidėti prie pirmojo šalyje branduolio sukūrimo sėkmės",- sakė A.Bagdonas.


Nuolat atnaujinamame tinklapyje lietuvių ir anglų kalbomis bus teikiama informacija apie "Saulėtekio slėnio" projekto įgyvendinimo etapus, planuojamus renginius, seminarus bei užsienio specialistų vizitus. Čia pateikiamos ir naudingos nuorodos į kitus tinklapius bei svarbiausius dokumentus, susijusius su žinių ekonomika bei jos branduolių kūrimu Lietuvoje.


"Saulėtekio slėnio" projektą 2002 metų pradžioje inicijavo asociacija Žinių ekonomikos forumas. 2003 metų gegužės 27 dieną projektui įgyvendinti buvo įkurta viešoji įstaiga "Saulėtekio slėnis", kurio steigėjais tapo Vilniaus Universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, AB "Alna", UAB "Bitė GSM" bei UAB "Ekspla".


Planuojama, kad artimiausioje ateityje IT, telekomunikacijų ir lazerių specialistus suvienysiantis "Saulėtekio slėnis" įsikurs Vilniaus "studentų miestelyje" Saulėtekyje, kuriame veikia didžiausi šalyje - Vilniaus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai. "Saulėtekio slėnio" vizija - žinių ekonomikos branduolys, kuriame glaudžiai bendradarbiaudami veikia šiuolaikiniai universitetai ir mokslo tiriamieji institutai, pasaulinio lygio aukštųjų technologijų bendrovės bei sparčiai augančios naujai įkurtos įmonės.

Šaltinis: sunrisevalley.lt, IVPK