BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Per 2007 metų II ketvirtį CERT-RRT ištyrë 63 incidentus elektroninëje erdvëje

Data

2007 07 10

Įvertinimas
0
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Tinklų ir informacijos saugumo incidentų valdymo grupë CERT-RRT, veikianti Lietuvoje nuo 2006 m. spalio mën., per 2007 metų II ketvirtį ištyrë 63 incidentus elektroninëje erdvëje (palyginti su 2007 m. I ketvirčiu, ištirtų incidentų skaičius išaugo 70 procentų).

Daugiausia užregistruota pranešimų apie kompiuterinius virusus, iš kurių didžiausią dalį sudarë plačiai išgarsëjęs virusas Sandra, plitęs per pokalbių programą Skype. Net keletą kartų išaugo incidentų, kuriuose naudojami nuotoliniu bûdu valdomi kompiuteriai (angl. DDoS – distributed denial of service), skaičius, o pranešimų apie nepageidaujamą elektroninį paštą (spam) ir duomenų „žvejybą“ (phishing) skaičiai išliko beveik nepakitę.

Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, šį ketvirtį Lietuvoje pastebëta aktyvesnë pažeistų ir nuotoliniu bûdu valdomų kompiuterių tinklų (angl. botnet) veikla. Užregistruoti net 2342 unikalûs Lietuvos IP adresai, kurie buvo užfiksuoti kaip „botai“ – botnet tinklų elementai. Detali jų statistika nuolat skelbiama http://www.esaugumas.lt/botnet .

RRT nuo 2007 metų balandžio mënesio pradëjus koordinuoti Europos Komisijos Informacinës visuomenës direktorato Safer Internet projekto įgyvendinimą Lietuvoje, CERT-RRT priëmë 161 pranešimą apie aptiktą nelegalų turinį internete.

Vartotojams, susidûrusiems su tinklų ir informacijos saugumo problemomis, patariama nedelsiant kreiptis į savo interneto paslaugų teikëją, o pastarajam nepavykus išspręsti problemos, pranešti apie incidentą CERT-RRT. Vartotojas gali užpildyti specialią formą, kuri yra skelbiama elektroniniam saugumui skirtame tinklalapyje http://www.esaugumas.lt/incident  arba siųsti incidento aprašą el. pašto adresu [email protected] .

Daugiau informacijos apie CERT-RRT ir apie incidentus elektroninëje erdvëje galite rasti tinklalapyje adresu www.esaugumas.lt .

Šaltinis: RRT, IVPK