BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbti 2021 m. Europos atvirų duomenų tyrimo rezultatai

Data

2021 12 13

Įvertinimas
2
Paskelbti 2021 m. Europos atvirų duomenų tyrimo rezultatai  .jpg

Europos duomenų portale paskelbta naujausia 2021 m. Atvirų duomenų brandos ataskaita. Atvirų duomenų politiką ir jos praktinį įgyvendinimą vertinančiame kasmetiniame ES 27+ šalių tyrime 2021 m. Lietuva šiemet užėmė 14 vietą (tarp 34 šalių) ir toliau užtikrintai lieka sparčiųjų sekėjų grupėje. 

Ataskaitoje šalys pagal duomenų atvėrimo pažangos raidą yra suskirstytos į keturias grupes: krypčių formuotojai, spartūs sekėjai, pasekėjai ir pradedantieji. Lietuva, kaip jau minėta, ir šiemet priskirta sparčių sekėjų grupei, kartu su Norvegija, Vokietija, Italija, Austrija ir kt. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad sparčiųjų sekėjų grupei priskirtų šalių pažangos balai atvirų duomenų srityje yra labai artimi – Kipro, Danijos ir Norvegijos – 91 proc., o Lietuvos ir Vokietijos – 89 proc.  Lyderio pozicijas toliau išlaiko Prancūzija, Airija, Ispanija.  

Atvirų duomenų brandos tyrime vertinamos šios sritys – atvirų duomenų politika, nacionalinis atvirų duomenų portalas, atvirų duomenų poveikis ir duomenų kokybė. Tyrimo metu vertinama, kiek patobulėjo atvirų duomenų sritis Europos Sąjungos (ES) šalyse, taip pat Norvegijoje, Šveicarijoje bei Rytų partnerystės šalyse: Azerbaidžane, Gruzijoje, Juodkalnijoje ir Ukrainoje, taip pat iš ES išstojusioje Jungtinėje Karalystėje.  

Šiemet pažanga padaryta  atvirų duomenų portalo, atvirų duomenų poveikio ir duomenų kokybės srityse: padidėjo Lietuvos atvirų duomenų portalo naudojamumas, pritaikomumas, padidėjo atveriamų duomenų kokybė, išaugo poveikis politinei, socialinei ir ekonominei sritims bei kt.

Lietuvos pasiekti rezultatai tiek pagal bendrą, tiek pagal atskirų sričių vertinimą viršija ES 27+ šalių vidurkį.  

Taip pat kiekvienai grupei, atsižvelgiant į pasiektą brandos lygį, pateikiamos konkrečios rekomendacijos, kaip paspartinti duomenų atvėrimą ir paskatinti jų naudojimą, taip sudaryti prielaidas spartesnei šalies ekonominei, socialinei ir politinei raidai.

Daugiau informacijos apie Europos atvirų duomenų tyrimą galite rasti Europos duomenų portale.  

Rasti atvertus duomenis ir registruoti informaciją apie jų poreikį galite Lietuvos atvirų duomenų portale.

Duomenų šaltinis. European Data Portal