BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbtas daugiausiai žalos pridariusių virusų dešimtukas

Data

2001 12 03

Įvertinimas
0
Viena iš kompiuterinių virusų apsaugos srityje dirbančių bendrovių “Sophos PLC“ paskelbė labiausiai paplitusių kompiuterių virusų 2001 metų dešimtuką. Šiame sąraše daugiausiai žalos pridariusiu virusu pripažintas “Nimda“.

Kompanijos elektroninėje pagalbos lentoje per visus šiuos metus “Nimda“ viruso pavadinimas minimas dažniausiai ir sudarė 27 proc. visų užregistruotų paklausimų. Antroje vietoje “Sircam“ virusas, dėl jo nukentėjo daugiau nei 20 proc. respondentų.

Šiame bendrovės “Sophos“ sąraše buvo registruojamos visos kenkėjiškos programos neatsižvelgiant į jų pobūdį. Kaip teigiama pranešime, vien per šiuos metus buvo užregistruota per 11 000 naujų elektroniniu paštu plintančių kompiuterių virusų. Kasdien atsirasdavo apie 40 naujų kenkėjiškų programų, kas mėnesį apytikriai po 1200 iš kurių vidutiniškai 30 – 40 pasaulio kompiuterių bendrijai sukeldavo gana rimtų rūpesčių.

Tęsiant baisiausių kompiuterių virusų sąrašą, trečioje vietoje – Magistr, apie kurį pranešė per 12 proc. visų bendrovės “Sophos“ užregistruotų atvejų. Hybris – 6,2 proc., Apology – 3,8 proc., VBSWG-X – 3,6 proc., Kakworm – 3,1 proc., SST-A – 2 proc., Badtranc – 1,8 proc. ir galiausiai dešimtoje vietoje Navida virusas sugebėjęs pakenkti 1,8 proc.tinklalapyje registruotų pranešimų apie užkrėstus kompiuterius.

Šaltinis: CNN