BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbta nauja 2007-2008 m. Pasaulio informacinių technologijų ataskaita - Lietuva pakilo į 33 vietą

Data

2008 04 09

Įvertinimas
0
Remiantis Pasaulio informacinių technologijų ataskaita, Lietuva IT srityje pakilo iš 39 į 33 vietą.

Ataskaitoje naudojamas indeksas nustato šalių pasirengimą naudoti IRT, atsižvelgiant į tris dimensijas: bendrą verslo, reguliavimo ir infrastruktūros aplinką IRT; gyventojų, verslo ir valdžios pasiruošimą naudoti IRT; realų IRT naudojimą. Šių metų ataskaitoje ypatingas dėmesys skiriamas inovacijoms.

Lietuvai, kaip ir 2006-2007 m., atitenka aukščiausi balai pagal mobiliųjų telefonų naudotojų skaičių – pasaulyje ji užima antrąją vietą. Pagal e. dalyvavimo indeksą Lietuva užima 19 vietą (2005 m. - 68) . E. dalyvavimo indeksas parodo valstybės teikiamos informacijos ir paslaugų, skirtų įtraukti piliečius į viešąją politiką, kokybę ir naudingumą. Pagal e. valdžios pasirengimo indeksą Lietuva - 28 vietoje (2005 m. - 40). Šis indeksas, apimantis internetinius tinklalapius, telekomunikacijų infrastruktūrą ir žmogiškuosius išteklius, atskleidžia valstybių pasirengimą IT teikiamoms galimybėms.

Geriausi ataskaitos reitingai tenka Danijai, užimančiai pirmąją vietą, Švedijai (2) ir Šveicarijai (3). Kaimynė Latvija nukrito per dvi vietas ir užima 44 vietą, Estija liko 20 vietoje.

Pasaulio informacinių technologijų ataskaita rengiama nuo 2001 metų ir yra pats išsamiausias ir patikimiausias tarptautinis tyrimas vertinant IRT įtaką valstybių plėtros procesams ir konkurencingumui. Ataskaita parengta Pasaulio ekonomikos forumui bendradarbiaujant su INSEAD, pirmaujančia tarptautine verslo mokykla, finansuojant Cisco.

Šaltinis: World Economic Forum; IVPK