BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbta Europos elektroninių ryšių rinkos 2009 m. padarytos pažangos ataskaita

Data

2010 06 04

Įvertinimas
0
Kuriant bendrąją Europos elektroninių ryšių rinką 2009 m. Europos Komisija paskelbė padarytos pažangos ataskaitą (15-oji ataskaita), kurioje pranešama apie Europos Sąjungos elektroninių ryšių sektoriaus rinkos ir teisinio reguliavimo raidą 2009 m.

Susirūpinimą kelia nacionalinių reguliavimo institucijų nepriklausomumo ir efektyvios veiklos klausimai. Vien rinkų ypatybėmis negalima pateisinti reikšmingų valstybėse narėse nustatytų didmeninių ir mažmeninių kainų skirtumų – juos lemia ir tai, kad taikomi skirtingi reguliavimo metodai. Pvz., vienose valstybėse narėse nustatyti penki didžiausi didmeniniai skambučių užbaigimo judriojo ryšio tinkluose tarifai yra vidutiniškai pustrečio karto didesni nei kitose valstybėse narėse nustatyti penki mažiausi tarifai. Vidutinė mažmeninė judriojo ryšio minutės kaina taip pat yra beveik keturis kartus didesnė valstybėse narėse, kuriose nustatyti penki didžiausi tarifai, nei tose, kuriose nustatyti penki mažiausi tarifai. Šie skirtumai tik didėja, kai teisių gynimo priemonės netaikomos nuosekliai, laiku, skaidriai ir nuspėjamai ir kai nacionalinės reguliavimo institucijos nepajėgia imtis veiksmų atsižvelgdamos į technologijų ir rinkos raidą. Vartotojai ir verslas vis dar veikia 27 skirtingose rinkose, todėl negali naudotis ekonominėmis bendrosios rinkos galimybėmis.

Laikydamasi strategijos „2020 m. Europa“, 2010 m. gegužės 12 d. Komisija priėmė skaitmeninę darbotvarkę, kurioje nurodytos priemonės, kaip prisidėti prie skaitmeninės ekonomikos augimo, skatinti pereiti prie didelės spartos ryšio ir stiprinti bendrąją elektroninę rinką. Norint įgyvendinti šias priemones, būtina taikyti nuoseklius reguliavimo metodus ir veiksmingai taikyti teisių gynimo priemones. Be to, valstybės narės privalės laiku ir tinkamai į nacionalinę teisę perkelti ir taikyti 2009 m. gruodžio 19 d. įsigaliojusią persvarstytą teisinio reguliavimo sistemą.


Ataskaitoje analizuojami ES šalių plačiajuosčio interneto rodikliai, fiksuotojo ryšio balso telefonijos, interneto prieiga ir paslaugos, judriojo ryšio balso telefonija ir judriojo ryšio duomenų perdavimo paslaugos, verslo duomenų perdavimo paslaugos, mokama televizija bei telekominikacijų paslaugų rodikliai.


Trumpa Lietuvos rodiklių apžvalga:

Plačiajuostis internetas

Plačiajuosčio ryšio skverbties rodiklis Lietuvoje 2010 m. sausio mėn. buvo 18.9 proc. tai 1,4 proc. daugiau nei metais prieš tai. Taip pat tai yra vidutinis rodiklis Europoje.
Taip pat ataskaitoje pažymimas, kad Lietuva užima vieną aukščiausių pozicijų keliose naujiausiuose reitinguose dėl plačiajuosčio ryšio kokybe ir skverbties

Judrusis ryšys

2009 m. judriojo balso ryšio skverbtis Lietuvoje sumažėjo nuo 148,9 proc. iki 147,3 proc.
Vidutinė judriojo balso ryšio minutės kaina sudarė 0,05 €, ES vidutinis rodiklis 0,13 €.

112

Komisijos duomenimis dauguma Lietuvos gyventojų (51 proc.) nurodė, kad yra informuoti apie pagalbos numerį 112, tai yra aukštesnis nei Europos Sąjungos vidutinis rodiklis (48 proc.).


Galimybė perkelti numerį

Lietuvoje fiksuotojo ir judriojo ryšio numerių perkėlimo trukmė yra 5 dienos, tai yra mažiau negu ES rodiklis fiksuotojo ryšio 6,5 dienos ir daugiau nei 4.1 dienos judriajam ryšiui perkelti.


Minėtos ataskaitos tekstą galite rasti čia:
http://ec.europa.eu/information_society/policy/ecomm/doc/implementation_enforcement/annualreports/15threport/lt.pdf  


Šaltinis: EK